Zamknij
REKLAMA

Saperzy znowu interweniowali w Uniejowie. Gdzie odkryto kolejne znaleziska z czasów wojny?

13:55, 12.10.2020 | M.K
Skomentuj Od niedzieli patrole policji zabezpieczały miejsca, gdzie odnaleziono potencjalnie niebezpieczne przedmioty. Fot. uniejow.net.pl (wszelkie prawa zastrzezone)
REKLAMA

Kolejne znaleziska z czasów II wojny światowej odkryli detektoryści, którzy w miniony weekend przeczesywali uniejowskie okolice. Tym razem znaleziono fragmenty pocisków artyleryjskich.

Ostatnio informowaliśmy na naszym portalu o niezwykłym odkryciu, jakiego dokonano na miejskiej plaży podczas I Festiwalu Misji Skarb.  Jedna z ekip poszukiwaczy odnalazła pocisk artyleryjski, który zakopany był na uniejowskiej plaży.

Tym razem w niedzielę poszukiwacze natknęli się w zamkowym parku oraz ponownie na plaży na dwa znaleziska, która mogły okazać się niebezpieczne. Powiadomiona o znalezionych przedmiotach policja zabezpieczała do dzisiaj, tj. poniedziałku 12 października oba miejsca do czasu przybycia patrolu saperskiego z Tomaszowa Mazowieckiego.

Tym razem okazało się, że znaleziony przedmiot na miejskiej plaży to fragment pocisku artyleryjskiego z czasów II wojny światowej, natomiast odkryty w parku to zapalnik do pocisku, również z tego okresu. Oba znaleziska zostały zabezpieczone i zabrane dzisiaj przez patrol saperski.


Policja zabezpieczała miejsce znalezienia fragmentów pocisków. Fot. uniejow.net.pl

[ZT]2373[/ZT]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Werusia37Werusia37

1 0

Jeszcze Uniejowska ziemia kryje dużo nie wybuchów 20:48, 12.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA