Zamknij
REKLAMA

Szlachetna Paczka w Uniejowie. Wciąż można wybierać rodziny, którym chce się pomóc

09:25, 14.11.2020 | M.K
Skomentuj Fot. Uniejowskie wolontariuszki podczas wizyty u jednej z rodzin zakwalifikowanych do akcji Szlachetnej Paczki.
REKLAMA

Szlachetna Paczka wystartowała. Od dzisiaj na stronie www.szlachetnapapaczka.pl została oficjalnie otwarta Baza potrzebujących rodzin włączonych do tegorocznej edycji programu. Aby zostać darczyńcą i przygotować paczkę, wystarczy wybrać rodzinę i wspólnie ze znajomymi czy przyjaciółmi spełnić nie tylko konkretne potrzeby, ale i marzenia osób potrzebujących, o które często wstydzą się prosić. Wśród potrzebujących znalazło się również jedenaście rodzin z gminy Uniejów i okolic, do których dotarł zespół wolontariuszek Szlachetnej Paczki z Uniejowa.

Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Mądra pomoc trafia do najbardziej potrzebujących w ramach Paczki już od 20 lat. Tylko w zeszłym roku w działania Szlachetnej Paczki włączyło się ponad 620 tys. osób, a łączna wartość pomocy materialnej przekazanej ponad 14 i pół tys. rodzin w potrzebie przekroczyła 45 milionów złotych.

W tym roku akcja dotarła również do rodzin z Uniejowa i okolic, dzięki ośmiu wolontariuszkom, które działają od kilku miesięcy w zespole Szlachetnej Paczki. Dzięki nim pomocą zostanie objętych jedenaście rodzin z gminy Uniejów i okolic. 

Od dzisiaj na stronie internetowej Szlachetnej Paczki pojawiać się będą opisy rodzin z gminy Uniejów i okolic, które będzie można wybrać i to właśnie im pomóc. Ponieważ wciąż trwa weryfikacja zgłoszeń, cześć z nich pojawi się dopiero w najbliższych dniach. W momencie startu akcji na stronie opublikowano już trzy osoby i rodziny z gminy, które czekają ma pomoc.

[ZT]3004[/ZT]

W tym roku „wirtualniej” niż zwykle

Otwarcie Bazy Rodzin to moment, od którego potencjalni darczyńcy mogą wchodzić na stronę Szlachetnej Paczki, by wybierać potrzebujące rodziny i dzielić się z nimi odrobiną szczęścia. Tegoroczne otwarcie miało szczególny przebieg. Całość odbyła się live na Facebooku Szlachetnej Paczki, a także na Twitterze i Youtubie.

Na stronie https://www.szlachetnapaczka.pl/ od dzisiaj znajdują się tysiące historii rodzin, które miały mniej szczęścia, a które poznali i opisali paczkowi wolontariusze.


Fot. Uniejowskie wolontariuszki podczas wizyty u jednej z rodzin zakwalifikowanych do akcji Szlachetnej Paczki.

Szlachetna Paczka dociera do biedy ukrytej, której nie zauważamy na co dzień, która jest niezawiniona. Często pojawia się w rodzinie w wyniku nieszczęśliwego wypadku czy choroby, a nawet trudno dostępnego i słabo skomunikowanego miejsca zamieszkania utrudniającego podjęcie pracy.

W tym roku Szlachetna Paczka pomoże także osobom, które dotknęła pandemia COVID-19. Najczęściej to grupy i tak już wykluczone społecznie i najmniej uprzywilejowane: osoby starsze, schorowane i z niepełnosprawnościami, rodziny ledwo wiążące koniec z końcem, wielodzietne. Potrzebujemy – wspólnie – wykrzesać z siebie pokłady empatii i zaangażowania, które pozwolą nam wszystkim szczęśliwie zakończyć ten trudny rok. A szczególnie tym, którym tego szczęścia w tym roku zabrakło.

– Można głodnemu człowiekowi dać garnek zupy. To dobry uczynek. On ją zje i za cztery czy pięć godzin znowu będzie głodny. Więc trzeba się rozejrzeć za następną zupą, bochenkiem chleba, słoikiem ze smalcem, ogórkami... Ale za kilka dni znowu będzie trzeba kombinować. To może lepiej, temu, kto sobie nie radzi, dać garnek do zupy, wstawić mu kuchenkę gazową, kupić blender, jeśli ma kłopot z gryzieniem i połykaniem? – mówi o mądrej pomocy i wspólnej inicjatywie społecznej Szlachetnej Paczki, Onetu oraz polskich reporterek i reporterów #LudzieNieLiczby Jacek Hugo-Bader. – Szlachetna Paczka pomaga mądrze. Jestem jej wdzięczny za to, że mogłem wziąć udział w projekcie, dzięki któremu widać jak na dłoni, że zanim się pomoże, lepiej pomyśleć.

Dla tych, do których nie dociera nikt

Przemyślana pomoc materialna organizowana przez darczyńców w kolejnych tygodniach trafi do rodzin podczas tzw. Weekendu Cudów. To wyjątkowy moment w roku, kiedy potrzebujący otrzymują pomoc i zyskują nadzieję na trwałą zmianę swojego życia. Wolontariusze w tym roku będą przekazywali Szlachetne Paczki 12 i 13 grudnia.

Organizatorzy jednych z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce dokładają wszelkich starań, by Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości były organizowane z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i wytycznych sanitarno-epidemiologicznych. Wypracowane rozwiązania opiniował ekspert z zakresu wirusologii, dr hab. Tomasz Dzieciątkowski, który wspierał organizację w przygotowaniach do edycji innych niż zwykle.

Ty też możesz pomóc tym, którzy mają mniej szczęścia. Wejdź na https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/ i wybierz rodzinę. Jak informuje Szlachetna Paczka kolejne Rodziny będą pojawiać się na stronie do początku grudnia 2020 r.Co ważne, zgłoszone rodziny z gminy Uniejów czekają na weryfikację, ich profile już w najbliższych dniach pojawią się na stronie, gdzie będzie można dokonać wyboru i pomóc konkretnej z nich.


fot. Szlachetna Paczka Maciej Niechwiadowicz

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%