Zamknij
REKLAMA

Wiadomości

Wiadomości z Uniejowa i okolic, aktualności z regionu.

Altana z instalacją fotowoltaiczną przy szkole w Uniejowie

10:48, 24.11.2020 | M.K
Skomentuj
REKLAMA

Od kilku miesięcy, tuż przy budynku Szkoły Podstawowej im. Bohaterów września 1939 r. w Uniejowie funkcjonuje ogródek rekreacyjny. Głównym elementem ogródka jest altana, której oświetlenie zasilane jest instalacją fotowoltaiczną

Wyposażona w pięć ławostołów oraz w oświetlenie zasilane instalacją fotowoltaiczną altana została wykonana w ramach projektu grantowego Lokalnej Grupy Działania „PRYM” - działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” - Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Zadanie zostało współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

Realizatorem projektu dla Szkoły Podstawowej w Uniejowie było Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni, które na ten cel pozyskało kwotę 50 tys. zł. W przygotowaniu wniosku stowarzyszeniu pomogli specjaliści zatrudnieni w Urzędzie Miejskim w Uniejowie. Wykonawcami altany były firmy: LuKpoL - Krzysztof Łuczak z Uniejowa oraz Sklep Szkółkarsko-Kwiaciarski - Grzegorz Gulczyński z Konina.

Choć projekt oficjalnie kończy się 30 listopada 2020r. (trwał od 29.10.2019), to altana była użytkowana już we wrześniu b.r. W ciepłe, wrześniowe dni nauczyciele wraz z dziećmi chętnie korzystali z nowo zagospodarowanej przestrzeni przy szkole.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA