Zamknij
REKLAMA

Wiadomości

Wiadomości z Uniejowa i okolic, aktualności z regionu.

Kiedy odbiorą śmieci w mieście i gminie Uniejów? Zobacz harmonogram na 2021 rok

09:27, 05.01.2021 | M.K
Skomentuj zdjęcie ilustracyjne
REKLAMA

Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej, od stycznia 2021 r. zmniejszyła się stawka za wywóz śmieci, która wynosi 26 zł. Ulga w wysokości 5 zł dla posiadaczy kompostowników pozostanie bez zmian. Poniżej prezentujemy harmonogram wywozu śmieci, w tym odpadów wielkogabarytowych w 2021 roku na terenie miasta i gminy Uniejów.

Wywozem odpadów na terenie gminy Uniejów od stycznia 2021roku będzie zajmować się firma Wywóz Nieczystości oraz Przewóz Ładunków Wiesław Strach z Częstochowy. Odbiorem odpadów na terenie miasta Uniejów będzie zajmować się spółka PGK Termy Uniejów, która będzie również obsługiwać budynki SM Tęczy w Uniejowie.

Odpady wielkogabarytowe są odbierane dwa razy do roku. W Uniejowie ich zbiórkę w 2021 roku zaplanowano na 17 marca i 15 września. Z kolei na terenie gminy te odpady będą odbierane w kwietniu i wrześniu (według terminarza na dole artykułu).

Jednocześnie odpady komunalne można dostarczyć osobiście do PSZOK, gdzie przyjmowane są nieodpłatnie w ramach pobieranej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, jednak wyłącznie z nieruchomości położonych na terenie Gminy Uniejów po okazaniu dokumentu tożsamości .PSZOK w Uniejowie zlokalizowany jest na ul. Dąbskiej / teren oczyszczalni ścieków. PSZOK w Uniejowie zlokalizowany jest na ul. Dąbskiej / teren oczyszczalni ścieków. Punkt czynny jest w czwartki i soboty od 8:00 do 13:00; piątki od 13:00 do 18:00.

W Punkcie selektywnej zbiórki odpadów komunalnych przyjmowane są następujące frakcje odpadów : a) papier i tektura; b) metal; c) tworzywa sztuczne; d) szkło; e) przeterminowane leki; f) zużyte baterie; g) odpady ulegające biodegradacji; h) meble i inne odpady wielkogabarytowe; i) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny; j) zużyte opony.

Terminarz odbioru odpadów w mieście Uniejów (kliknij obraz, aby powiększyć):

Terminarz odbioru odpadów w gminie Uniejów :


Harmonogram do pobrania na stronie UM w Uniejowie.

[ZT]3237[/ZT]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA