Zamknij
REKLAMA

Wiadomości

Wiadomości z Uniejowa i okolic, aktualności z regionu.

Propozycje online na ferie w Uniejowie

11:13, 05.01.2021 | M.K
Skomentuj
REKLAMA

Do 17 stycznia dzieci w całej Polsce mają przerwę w nauce w ramach ferii zimowych. W tym roku wyglądają one zupełnie inaczej niż zwykle, nie ma bowiem wyjazdów, zimowych kolonii, czy organizowanych grupowych zajęć. Biblioteka i MGOK w Uniejowie postanowiły chociaż w pewnym stopniu zorganizować wolny czas najmłodszym. 

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Uniejowie postanowiła chociaż w sposób zdalny zająć część wolnego czasu dzieci i zorganizować najmłodszym atrakcje. Wszystkie chętne dzieci mogą od godziny 10.00 we wtorki (05.01 i 12.01.2021 r.) oraz czwartki (7.01. i 14.01.2021 r.) pojawić się na funpage https://www.facebook.com/bibliotekauniejow biblioteki. Tam zaplanowano m.in.  głośne czytanie bajek, teatrzyk oraz zajęcia rękodzielnicze. 

Organizatorzy mają również propozycje dla starszych dzieci i młodzieży, tj. własnoręczne wykonanie biżuterii  (dwa warsztaty online planowane na są na najbliższy czwartek i wtorek, ok.godz.10.30)

 

 

 

Jak zachęcają pracownice biblioteki warto regularnie zaglądać na fanpage biblioteki Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Uniejowie, na którym pojawiają się aktualne informacje o kolejnych wydarzeniach online organizowanych z myślą o najmłodszych. Warto również śledzić stronę Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, który w okresie ferii również  przedstawi kilka propozycji online dla dzieci i młodzieży. Wszystkie aktualności będą publikowane na funpage MGOK.

 


Ferie zimowe w czasie pandemii będą trwać od 4 do 17 stycznia. Obowiązuje jeden termin dla wszystkich Polaków. Pierwotnie rząd planował w ramach tzw. kwarantanny narodowej wprowadzić zakaz wychodzenia z domu dzieci i młodzieży do 16. roku życia, bez opiekuna, w dni powszednie w godzinach 8-16. W poniedziałek w Dzienniku Ustaw pojawiła się nowela rozporządzenia. Wykreślono paragraf 9. dotyczący obostrzeń w przebywaniu małoletnich na świeżym powietrzu. 

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA