Zamknij
REKLAMA

Parafia Uniejów. Zobacz plan kolędy na najbliższy tydzień

12:40, 23.01.2021 | M.K
REKLAMA

Na stronie Parafii pw. Św. Floriana w Uniejowie pojawił się komunikat na temat formy kolędy, jaka będzie obowiązywała w tym roku w tutejszym kościele. Od poniedziałku 25 stycznia parafianie z poszczególnych wiosek i ulic będą mogli uczestniczyć w kolędowych Mszach Świętych, które będą odprawiane codziennie o godzinie 18.00.

 

W związku z trwająca pandemią i obostrzeniami w najbliższym czasie nie będziemy mieli możliwości spotkać się z kapłanem w naszych domach. Nie rezygnujmy jednak formy spotkania kapłana z wiernymi jaką proponujemy w naszej parafii według niżej podanego harmonogramu lub w innym dogodnym czasie zaprośmy kapłana z błogosławieństwem do naszych domów.Aby zachować bożonarodzeniową tradycję, związaną ze wspólną modlitwą i błogosławieństwem, przeżyjmy wraz z wszystkimi członkami rodziny następujące proponowane nabożeństwo - informuje Parafia pw. Św. Floriana w Uniejowie.

Zasady tegorocznej kolędy w Uniejowie. 


Msza Święta i modlitwa w kolegiacie odprawiana jest codziennie o godzinie 18,00 dla wyznaczonego rejonu parafii. Najlepiej, aby uczestniczył w niej jeden z członków rodziny dla zachowania limitu osób i wszelkich obostrzeń sanitarno ? epidemiologicznych. Podczas Mszy Świętej kapłani polecają Bogu wszystkie rodziny z danego rejonu oraz wszystkich bliskich im zmarłych, których w tym roku pożegnali.

Po zakończonej Mszy Świętej można ze świątyni zabrać do domu wodę święconą i w domu pobłogosławić członków rodziny i nasz dom .Przed rozpoczęciem modlitwy w każdym domu można przygotować krzyż, świece oraz wodę święconą, które należy położyć na stole nakrytym białym obrusem. Następnie osoba wyznaczona, na przykład ojciec rodziny, rozpoczyna słowami:

P:W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.
W: Amen
Następnie należy uroczyście zapalić świece.
P: Módlmy się, jak nas nauczył nasz Pan, Jezus Chrystus.
W: Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się imię Twoje, przyjdź królestwo Twoje, bądź wola Twoja jako w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj. I odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie; ale nas zbaw ode złego. Amen.
P: Światło Chrystusa.
W: Bogu niech będą dzięki.

Dla chętnych można odczytać fragment pisma świętego np. 1 Kor 12, 31-13.8a i Mt 2, 1-12

? Następnie jeden z członków rodziny odczytuje treść błogosławieństwa i święci wodą święconą dom i domowników.


Treść błogosławieństwa (kliknij obrazek, aby powiększyć):

 

[ZT]3318[/ZT]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%