Zamknij
REKLAMA

W Uniejowie straż pomoże dotrzeć na szczepienie

08:07, 19.02.2021 | Materiał partnera
Skomentuj UM w Uniejowie.
REKLAMA

Wraz z początkiem lutego rozpoczęła się realizacja Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciwko COVID-19. Punkt, wyznaczony w tym celu na terenie Uniejowa (Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej SALUS) znajduje się przy ul. Orzechowej 2, a szczepienia mieszkańców odbywają się zgodnie z przyjętym przez rząd harmonogramem oraz według kolejności grup priorytetowych.

 

Rejestracja osób uprawnionych do przyjęcia pierwszej dawki jest prowadzona telefonicznie, bezpośrednio w punkcie pod numerem 509-008-218. Tam również można uzyskać szczegółowe informacje odnośnie szczepień.

Zgodnie z opublikowanym wcześniej komunikatem Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Uniejowie, osoby mające trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze, niepełnosprawne, o znacznie ograniczonej mobilności), będą miały zapewniony transport. Pomoc w dowożeniu mieszkańców zaoferowały lokalne jednostki ochotniczych straży pożarnych. W środę rano (17 lutego br.) dwoje seniorów skorzystało z takiej możliwości. Transport z domu do punktu oraz powrót zapewnili druhowie ochotnicy jednostek z Wilamowa oraz Uniejowa. Akcję pilotują pracownicy MGOPS.

Jak skorzystać z takiej pomocy?

Osoby zainteresowane transportem do punktu szczepień mogą zgłaszać takie potrzeby poprzez kontakt telefoniczny z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Uniejowie, pod numerem telefonu: 63 288-80-26.

 

(MB)/UM w Uniejowie

(Materiał partnera )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

AnimekAnimek

1 1

W Uniejowie jest brak autobusów podmiejskich,od zawsze ludzie starsi nie maja możliwości dojazdu na drugi koniec miasta,bądź nawet do sklepu.Tak się miasto rozwija ale nie pomysli o starszych ludziach. 08:25, 19.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%