Zamknij
REKLAMA

Ruszyły roboty budowlane na Placu Bogumiła

07:53, 14.04.2021 | materiał partnera
Skomentuj Ruszyły roboty budowlane na Placu Bogumiła. fot. UM w Uniejowie
REKLAMA

Na parkingu, tuż po przeciwnej stronie kolegiaty i budynku biblioteki miejskiej, pojawiło się ogrodzenie zabezpieczające teren inwestycyjny wraz z tabliczkami informującymi: „Teren budowy. Wstęp wzbroniony”. Oznacza to, że inwestycję polegającą na zagospodarowaniu zaniedbanej przestrzeni skarpy nad rzeką Wartą można uznać za rozpoczętą.

Na placu budowy pojawił się pierwszy sprzęt ciężki, który rozpoczął prace polegające na budowie infrastruktury turystycznej i zagospodarowaniu terenu wzdłuż rzeki Warty od wydobycia ziemi w celu stworzenia niecek ziemnych, które z czasem zostaną wypełnione wodą i stworzą fontannę połączoną z kaskadowo płynącą wodą.

Realizowane zadanie jest jednym z priorytetowych elementów polityki przestrzennej władz Uniejowa, mających na uwadze zwiększenie atrakcyjności turystycznej miasta, poprawę stanu zdrowia mieszkańców oraz zagospodarowanie zaniedbanych terenów wzdłuż brzegów rzeki Warty.

Zakres przewidzianych zadań inwestycyjnych obejmuje realizację przedsięwzięcia obejmującego budowę:  fontanny połączonej z kaskadowo płynącą wodą–; ciągów schodów z obu stron kaskady wodnej; tarasów ziemnych na pozostałej powierzchni działki; ścieżki wplecionej w tarasy ziemne.

Całość stworzy kompozycję przestrzenno-widokową schodzącą kaskadami do pasażu pieszego nad wodą. Dopełnieniem inwestycji będą elementy małej architektury.

W drodze rozstrzygniętego postępowania przetargowego i podpisanej umowy, wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Inżynierii Środowiska i Melioracji „EKOMEL” S.A. z Poddębic, które zrealizuje inwestycję na kwotę 1 979 632,22 zł. Na zagospodarowanie terenu wzdłuż Warty gmina Uniejów pozyskała dofinansowanie w wysokości  6,5 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Już wkrótce będziemy mogli podziwiać zmieniającą się przestrzeń skarpy w miejsce atrakcyjne turystycznie.

[FOTORELACJA]1131[/FOTORELACJA]

 

(materiał partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%