Zamknij
REKLAMA

W Wieleninie i w Wilamowie powstaną nowe oddziały przedszkolne

09:27, 15.04.2021 | materiał partnera
Skomentuj fot. UM w Uniejowie
REKLAMA

Wraz z początkiem roku szkolnego 2021/2022 w murach Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wilamowie oraz Szkoły Podstawowej im. płk. pil. Szczepana Ścibiora w Wieleninie utworzone zostaną dodatkowe oddziały przedszkolne dla dzieci 3 i 4-letnich.

Obecnie w placówkach tych, poza oddziałami szkolnymi klas 1-8, istnieje po jednym oddziale wychowania przedszkolnego, a uczęszczają do nich tylko dzieci w wieku 5 i 6 lat.

Jak podkreśla Burmistrz Uniejowa, Józef Kaczmarek, stworzenie nowych miejsc przedszkolnych jest odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania rodziców najmłodszych mieszkańców naszej gminy.

Podjęte działania mają przyczynić się do zatrzymania jak największej liczby uczniów w tychże szkołach na kolejne lata nauki, aby w przyszłości zapobiec likwidacji placówek.

Do dyspozycji przedszkolaków zostaną oddane przestronne, jasne sale, z miejscem do zabawy i zajęć edukacyjnych. W placówkach już teraz trwają prace remontowe polegające na dostosowaniu pomieszczeń do potrzeb najmłodszych użytkowników, a kiedy te dobiegną końca, rozpoczną się czynności mające na celu wyposażenie ich w meble, niezbędny sprzęt i zabawki. Maluchom zapewniony zostanie też bezpieczny dostęp do łazienek dostosowanych odpowiednio do ich wieku.

Profesjonalną opiekę nad dziećmi sprawować będzie wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Dzięki niej w ofercie nowo otwartych oddziałów przedszkolnych znajdą się także zajęcia logopedyczne i rytmiczne.

 

Sale gimnastyczne, które znajdują się w obu szkołach, zapewnią dzieciom jedną z podstawowych aktywności, jaką jest ruch.

Dużym atutem szkół w Wilamowie i Wieleninie jest posiadanie placów zabaw. Dadzą one dzieciakom możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu, stworzą okazję do pozytywnego spożytkowania dziecięcej energii, a przede wszystkim sprawią dzieciom wiele radości.

W wyniku przeprowadzonego postępowania rekrutacyjnego, do oddziałów przedszkolnych przyjętych zostało:

w Wieleninie – 20 dzieci w grupie 5 i 6-latków oraz 16 dzieci w grupie 3 i 4-latków

w Wilamowie – 24 dzieci w grupie 5 i 6-latków oraz 16 dzieci w grupie 3 i 4-latków

Panie dyrektor obu placówek – Elżbieta Goszczyk i Edyta Miśkiewicz – podkreślają jednak, że zarówno do szkoły, jak i do przedszkola, przyjęte zostaną wszystkie chętne dzieci, również te, które zgłoszone zostaną w późniejszym terminie.

Dużym zainteresowaniem cieszy się także Miejskie Przedszkole w Uniejowie. Tutaj arkusz organizacyjny na kolejny rok przewidywał początkowo łącznie 175 miejsc. Proces rekrutacji pokazał tymczasem, że dzieci chętnych do uczęszczania do uniejowskiego przedszkola jest więcej. W zaistniałej sytuacji, decyzją Burmistrza Uniejowa, także w tym miejscu zostanie utworzony dodatkowy oddział dla przedszkolaków. Marta Pajor – Dyrektor Miejskiego Przedszkola w Uniejowie – podaje, że w wyniku przeprowadzonego naboru, do placówki chodzić będzie razem 188 dzieci, choć liczba ta może jeszcze ulec zmianie.

W przedszkolu w Uniejowie utworzone zostaną: 2 odziały dla dzieci 6-letnich; 2 oddziały dla dzieci 5-letnich, 2 oddziały dla dzieci 4-letnich, 1 oddział dla dzieci 3 i 4-letnich; 1 oddział dla dzieci 2,5 i 3-letnich.

W tym miejscu warto też przypomnieć, że Burmistrz Uniejowa, Józef Kaczmarek, dąży obecnie do stworzenia w mieście przedszkola integracyjnego, które pomieściłoby około 200 dzieci. Zgodnie z założeniami ma ono zmienić swoją aktualną lokalizację. Decyzja ta wiązała się z koniecznością zmiany projektu i sporządzenia go zupełnie od nowa. Dziś istnieje duża szansa, że jeszcze w tym roku uda się podpisać umowę na budowę nowego przedszkola.

materiał partnera/A.Ol.

[ZT]3630[/ZT]

[ZT]3699[/ZT]

 

(materiał partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%