Zamknij
REKLAMA

Znamy termin otwarcia Term Uniejów. Kiedy ruszają baseny?

09:42, 30.04.2021 | M.K
Ponowne otwarcie basenów w Uniejowie zaplanowano na 29 maja. fot. Termy Uniejów
REKLAMA

Rusza stopniowe odmrażanie gospodarki. Baseny i aquaparki od miesięcy są zamknięte ze względu na pandemię. W środę 28 kwietnia Mateusz Morawiecki i Adam Niedzielski przedstawili plan odmrażania gospodarki w maju. Kiedy otwarte zostaną uniejowskie baseny?

W pierwszej kolejności, bo już na początku maja otwarte zostaną salony fryzjerskie i kosmetyczne. Od 4 maja otwarte zostaną m.in. galerie sztuki i muzea, w limicie 1 osoby na 15 metrów kwadratowych i w ścisłym reżimie sanitarnym; wielkopowierzchniowe sklepy budowlane i meblowe oraz galerie handlowe w limicie 1 osoby na 15 metrów kwadratowych i w reżimie sanitarnym; w nabożeństwach religijnych i kościołach obowiązywać zacznie limit 1 osoby na 15 metrów kwadratowych. Rząd rekomenduje jednak, aby odprawiać ceremonie na świeżym powietrzu; obowiązywać zacznie nauka stacjonarna dla klas 1-3 szkoły podstawowej.

Otwarcie hoteli

Od 8 maja w Uniejowie i całym kraju otwarte zostaną hotele, w limicie 50 proc. obłożenia obiektu. W całej Polsce zniesiony ma zostać obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Otwarte zostaną ogródki restauracyjne - obiekty te będą zobowiązane do zachowania dystansu między stolikami oraz limitu osób przy stoliku. Możliwe będzie także organizowane imprez okolicznościowych (wesel, komunii) na zewnątrz w limicie do 25 osób i w reżimie takim samym, jak dla gastronomii zewnętrznej.

 

Otwarcie basenów od 29 maja.

29 maja wg planów rządu otwarta zostanie gastronomia wewnętrzna - przy maksymalnym obłożeniu 50 proc. lokalu, z dystansem między stolikami i limitem osób na stolik.  Imprezy okolicznościowe będą mogły być organizowane także wewnątrz np. w salach w limicie do 50 osób i ścisłym reżimie sanitarnym takim samym, jak dla gastronomii wewnętrznej.

Otwarte zostaną obiekty sportowe i baseny dla wszystkich, przy maksymalnym obłożeniu do 50 proc. Działać mają również siłowniekluby fitness i solaria przy zachowanym limicie 1 osoby na 15 metrów kwadratowych.

Również uniejowskie baseny po długiej przerwie wznowią swoją działalność 29 maja. Taką informację Termy Uniejów opublikowały na swoim fanpage. W związku z ponownym otwarciem Termy zapowiedziały specjalne promocje dla gości, o których informować będą na swojej stronie internetowej i w mediach społecznościowych już wkrótce.


źródło: Kancelaria Premiera

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%