Zamknij
REKLAMA

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Uniejowie

15:35, 03.05.2021 | M.K
Wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Bohaterów Września 1939 r. na Rynku w Uniejowie złożyli burmistrz Uniejowa ? Józef Kaczmarek wraz z zastępcą ? Januszem Kosmalskim. fot. UM w Uniejowie
REKLAMA

Tegoroczne uroczystości z okazji  Święta Konstytucji 3 Maja, z uwagi na stan epidemiologiczny, zostały upamiętnione symbolicznie.

Wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Bohaterów Września 1939 r. na Rynku w Uniejowie złożyli: proboszcz Parafii pw. św. Floriana w Uniejowie – ks. Infułat Andrzej Ziemieśkiewicz,  przedstawiciele Rady Miejskiej w Uniejowie wraz z przewodniczącym – Mirosławem Madajskim oraz burmistrz Uniejowa – Józef Kaczmarek wraz z zastępcą – Januszem Kosmalskim.

Z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Święta Najświętszej Maryi i Panny Królowej Polski w Kolegiacie Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Uniejowie, w samo południe, odprawiona została uroczysta Mszą Święta. Rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego.

Ze względu na ograniczenia w liczbie uczestników uroczystości – co roku liczne delegacje oraz mieszkańcy i turyści brali w nich udział – w tym roku wszyscy mieszkańcy gminy Uniejów mogli włączyć się w obchody 3-Majowe poprzez wywieszenie na budynkach posesji, balkonach mieszkań flag biało-czerwonych symbolizujących szacunek, pamięć i tożsamość narodową.

źródło: UM w Uniejowie

[ZT]1427[/ZT]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%