Zamknij
REKLAMA

Uniejów. We wtorek rano zawyły syreny strażackie

06:32, 04.05.2021 | M.K
Skomentuj Zdjęcie archiwalne uniejow.net.pl
REKLAMA

W Uniejowie już o 6 rano sygnałem syreny, strażacy dali znać, że jest ich święto. Dziś przypada Międzynarodowy Dzień Strażaka, który zbiega się z dniem wspomnienia w Kościele katolickim Świętego Floriana.

W Uniejowie również w tym roku nie zrezygnowano z porannego, symbolicznego obwieszczenia mieszkańcom o Święcie Strażaków. Tradycyjnie już o 6 rano, sygnałem syreny, strażacy dali znać, że jest ich święto. Zgodnie z kilkudziesięcioletnią tradycją, ulicami miasta na sygnałach przejechały dzisiaj wozy strażackie.

Co roku, 4 maja w całym kraju swoje święto obchodzą strażacy. Często to strażacy są pierwszymi, którzy docierają na miejsce wypadków, podejmując pierwsze działania ratownicze. Poza akcjami, strażacy ochotnicy sporą część czasu spędzają na ćwiczeniach, biorą również udział w zabezpieczaniu terenów imprez masowych czy wydarzeń z udziałem szerokiej publiczności. 

OSP z terenu gminy Uniejów współdziałają ściśle z Państwową Strażą Pożarną, biorą udział w akcjach ratowniczych przeprowadzanych w czasie pożarów, zagrożeń ekologicznych, wypadków drogowych oraz innych klęsk i zdarzeń.

Strażacy biorą udział w akcjach ratowniczych przeprowadzanych w czasie pożarów, zagrożeń ekologicznych, wypadków drogowych oraz innych klęsk i zdarzeń.

 

zdjęcia archiwalne uniejow.net.pl

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

ZłaZła

2 6

Powinni z tym skończyć, budzą ludzi tak wcześnie.. Jak ktoś ma małe dziecko to współczuję! Oczywiście są ważni i potrzebni, więc należy im się święto, ale niech przełożą to wycie syren np. na południe, żeby nie było uciążliwe dla mieszkańców, a i więcej osób ich zobaczy o tej porze jeżdżących po mieście:) 10:57, 04.05.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

BratBrat

5 2

Ta tradycja ma wiele, wiele lat. Pokolenia się przy niej wychowały i doprawdy nikomu nic się z tego powodu nie stało 17:57, 04.05.2021


adamadam

4 0

nawet piernac glosno nie bedzie mozna - kobieto caly dzien mozesz spac i lezec bo nic wiecej nie masz do roboty- uszanuj tych wspanialych ludzi 22:07, 07.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%