Zamknij
REKLAMA

Pożar domu w Orzeszkowie-Kolonii. Ruszyła internetowa zbiórka dla pogorzelców

15:51, 10.05.2021 | M.K
Skomentuj Ruszyła internetowa zbiórka dla pogorzelców z Orzeszkowa.
REKLAMA

W piątek po godzinie 19 strażacy zostali zadysponowani do pożaru domu jednorodzinnego w miejscowości Orzeszków-Kolonia. W akcji gaśniczej udział brało udział kilka zastępów straży.  Ruszyła internetowa zbiórka dla pogorzelców.

Pożar, który zajął budynek mieszkalny, strawił praktycznie cały dobytek mieszkańców gospodarstwa. W związku ze znacznym zniszczeniem mienia, Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Uniejowie zaoferował pogorzelcom wsparcie. Burmistrz Józef Kaczmarek zaproponował poszkodowanym lokal zastępczy w budynku komunalnym na terenie Uniejowa, ale zdeterminowani zamiarem jak najszybszego uporządkowania działki i przystąpienia do odbudowy domu mieszkańcy Orzeszkowa, zdecydowali się na rozwiązanie z zakwaterowaniem na miejscu, przy zniszczonej posesji. Likwidację skutków pożaru trzeba zacząć bez zbędnej zwłoki. W budżecie gminy zostały w tym celu zabezpieczone środki w wysokości 35 tys. zł.

[ZT]3803[/ZT]

Z natychmiastową pomocą ruszyli także sąsiedzi pani Małgorzaty oraz pana Piotra, którzy zapewnili im tymczasowe schronienie, środki higieniczne oraz artykuły pierwszej potrzeby. Osoby, które chcą udzielić poszkodowanym jakiejkolwiek pomocy w obecnej sytuacji (np. materiały budowlane lub użyczenie sprzętu budowlanego, itd.), mogą kontaktować się z Ośrodkiem Pomocy Społecznej pod numerem telefonu 63 288-80-26, w godz. 9?? – 16??. Pracownicy socjalni mają wiedzę na temat bieżących potrzeb właścicieli spalonego budynku – sytuacja jest dynamiczna dzięki ogromnej życzliwości ludzi, przez minione 3 dni pojawiły się już deklaracje przekazania artykułów gospodarstwa domowego i wyposażenia mieszkania.

Ale nie tylko doraźna pomoc jest w tym przypadku potrzebna, ponieważ poszkodowani zamierzają jak najszybciej przystąpić do odbudowy domu. Za pośrednictwem portalu Zrzutka.pl jest już od wczoraj prowadzona internetowa zbiórka środków:

„W dniu 7 maja 2021 r. w miejscowości Orzeszków, gm. Uniejów, ogień pochłonął cały dobytek Gosi i Piotrka. W krótkiej chwili stracili wszystko, co posiadali, na co pracowali ciężko przez lata. Pozostały im tylko ubrania, w których aktualnie byli. Dzięki pomocy przyjaciół mają zapewniony dom tymczasowy oraz odzież wierzchnią. Ale nie mają domu, który kochali… Dzięki Waszemu wsparciu finansowemu oraz przyjacielsko – sąsiedzkiej pomocy w pracach budowlanych możemy im pokazać, że ta tragedia, będąca końcem pewnego rozdziału ich życia, może być jednocześnie początkiem nowego, może nawet lepszego rozdziału. Nie bądźmy obojętni na cierpienie innych, pomóżmy.”  – zachęca do wsparcia p. Dominika, założycielka zbiórki, a prywatnie kuzynka p. Małgorzaty.

Pomóc można wpłacając dowolną sumę na rzecz zbiórki, za pośrednictwem portalu (aby przejść na stronę akcji, należy kliknąć w następujący link: Pomóżmy Gosi i Piotrkowi stworzyć nowy dom po pożarze). Proszę pamiętać, że nawet niewielkie kwoty będą owocne, jeśli uda się zaangażować jak najwięcej darczyńców!

Oprócz pieniędzy, które uda się pozyskać w drodze internetowej zbiórki, Państwo Brożyńscy liczą przede wszystkim na rekompensatę z tytułu poniesionych strat, w formie odszkodowania. Na szczęście budynek był ubezpieczony m.in. na wypadek pożaru i jego ewentualnych skutków. Właściciele są w trakcie załatwiania formalności z towarzystwem, u którego zawarta była polisa.

MB/uniejow.pl

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%