Zamknij
REKLAMA

W OSP Uniejów wybrano nowy zarząd [ZDJĘCIA]

09:09, 11.07.2021 | M.K
Na zdjęciu od lewej Tadeusz Chmielewski - prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Poddębicach, Krzysztof Janiak - prezes Zarządu Oddziału M-G ZOSP RP w Uniejowie, Paweł Włodarski - przewodniczący zebrania, Aleksandra Zielonka - sekretarz spotkania, st.kpt. Błażej Berliński z KP PSP w Poddębicach.
REKLAMA

W sobotę 10 lipca 2021 roku podczas Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego Ochotniczej Straży Pożarnej w Uniejowie wybrano nowy zarząd.  Podsumowano również działania jednostki i udzielono absolutorium za ubiegły rok.

Zebranie walno-sprawozdawcze uniejowskiej jednostki ochotniczej straży pożarnej odbyło się ze względu na pandemię pół roku po zakończeniu roku sprawozdawczego. Podczas wczorajszego spotkania strażaków sprawozdanie jednostki z działalności w ubiegłym roku przedstawił prezes OSP w Uniejowie – dh Krzysztof Janiak. W trakcie zebrania Zarząd OSP w Uniejowie uzyskał również jednogłośnie absolutorium za 2020 rok.

W gronie członków uniejowskiej OSP od kilku lat zasiada również Maciej Lampe, znany m.in. z gry w reprezentacji i NBA. Na zdjęciu z prawej.

Wręczono także odznaczenia: brązowy medal za zasługi dla pożarnictwa dla Agnieszki Nowak i wzorowego strażaka dla Damiana Miśkiewicza. Odznaczenie Wzorowego Strażaka przyznano także nieobecnemu na zebraniu Mateuszowi Leśniewskiego, który do czerwca pełnił funkcję naczelnika jednostki.

Do grona nowych druhów miejscowej jednostki dołączyli trzej nowi członkowie. Wśród nich także Bartłomiej Gröbner - dyrektor K-Flex Polska.

 

Ile razy interweniowała OSP Uniejów w 2020 roku?

Podczas sprawozdania prezes Krzysztof Janiak podsumował liczbę interwencji miejscowej jednostki OSP. W ubiegłym roku uniejowscy strażacy zanotowali 98 wyjazdów (17 pożarów, 50 zagrożeń miejscowych, 21 fałszywych alarmów, 10 wyjazdów gospodarczych).

Obecnie w składzie OSP w Uniejowie jest 87 członków czynnych i 12 wspierających, w tym 27 kobiet. Jednostka w swoich szeregach ma 33 ratowników (w tym 5 kobiet).

Na walnym zebraniu OSP w Uniejowie obecnych było 45 członków jednostki.

Strażacy wybrali nowy zarząd na 5-letnią kadencję

Na mocy podjętej przez Walne Zgromadzenie uchwały wybrano na 5-letnią kadencję nowy skład zarządu OSP. Prezesem po raz kolejny został wybrany Krzysztof Janiak, wiceprezesem Jakub Pięgot. Nowym naczelnikiem został Sebastian Pietrzak, zastępcą naczelnika Tomasz Krysztofiak, skarbnikiem Henryka Jagieła, sekretarzem Aleksandra Zielonka, gospodarzem Jacek Sroka, członkami zarządu: Patrycja Grzelewska i Mateusz Leśniewski. Mateusz Leśniewski zrezygnował w czerwcu z funkcji naczelnika, jednak nadal pozostaje aktywnym strażakiem-ratownikiem.

W trakcie zebrania wybrano także członków Komisji Rewizyjnej OSP. Zostali nimi Damian Miśkiewicz, Agnieszka Nowak i Jacek Świątczak. Delegatami na zjazd oddziału gminnego ZOSP RP wybrani zostali Krzysztof Janiak, Sebastian Pietrzak i Jakub Pięgot, a przedstawicielami Marianna Grubska i Maciej Winnicki.

Podziękowania odebrali także wieloletni działacze i członkowie zarządu uniejowskiej OSP: Lech Krajewski, Mirosław Andrysiewicz i Maciej Winnicki. Druhowie Krajewski i Andrysiewicz ponad 30 lat działali w zarządzie jednostki.

Podczas zebrania wspominano także dh. Romana Matusiaka, który w ubiegłym roku zmarł. Działał on w uniejowskiej OSP od najmłodszych lat,  rozpoczynając swoją przygodę od zawodów młodzieżowych drużyn pożarniczych. Później udzielając się jako strażak, dowódca seksji, z-ca naczelnika jednostki, komendant gminny oraz kierując wielokrotnie działami ratowniczymi podczas wyjazdów.

[FOTORELACJA]1166[/FOTORELACJA]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%