Zamknij
REKLAMA

W Uniejowie powstała pierwsza w okolicy komora normobaryczna

07:51, 26.07.2021 | M.K
W Uniejowie powstała komora normobaryczna. Jakie korzyści ma przebywanie w niej?
REKLAMA

Otwarcie nowoczesnej komory normobarycznej miało miejsce 24 lipca 2021 roku w Uniejowie. To zaawansowana technologicznie kapsuła, która służy do tlenoterapii. Co ciekawego w komorze oprócz zwiększonego ciśnienia mamy również zwiększoną zawartość tlenu, dwutlenku węgla i wodoru, co sprawia, że pobyt w niej niesie ze sobą lecznicze właściwości.  Z seansów dotleniających, będzie można korzystać nawet w nocy.

Komora normobaryczna, która powstała w Uniejowie czynna będzie w godzinach 9-21 przez cały tydzień. Dodatkowo po wcześniejszej rezerwacji można wykupić sesję nocną.

Sesje odbywać się będą w relaksującej atmosferze, a podczas ich trwania można odpoczywać tak jak się lubi - drzemiąc, słuchając muzyki, czytając czy oglądając telewizję. W sesji nocnej oferujemy dwa rozkładane łóżka i jednorazową pościel medyczną. Do dyspozycji naszych Klientów są: woda, herbata i kawa - informują właściciele ,,Normobarii Uniejów".


W komorze może maksymalnie przebywać 10 osób. Podczas sesji można się w pełni zrelaksować.

Komora stosowana w Uniejowie posiada certyfikat międzynarodowego stowarzyszenia normobaryczne go doktora pokrywki zakresie spełnienia norm ciśnienia atmosferycznego, stężenia tlenu, dwutlenku węgla i wodoru
Komora stosowana w Uniejowie posiada certyfikat Międzynarodowego Stowarzyszenia Normobarycznego Doktora Pokrywki w zakresie spełnienia norm ciśnienia atmosferycznego, stężenia tlenu, dwutlenku węgla i wodoru. To jedyna taka komora w okolicy.

Czym jest komora normobaryczna i jak działa?

Komora normobaryczna to nowoczesna, zaawansowana technologicznie kapsuła, służąca do tlenoterapii. Powietrze atmosferyczne, którym oddychamy na co dzień jest mieszanką gazów, w której zawartość tlenu wynosi około 20%, dwutlenku węgla około 0,04%, a wodoru około 0,00005%. Ciśnienie atmosferyczne to średnio 1013hPa. W komorze normobarycznej wartości te zostały zmodyfikowane w taki sposób, aby powodowały wzrost dotlenienia komórek i tkanek, a tym samym intensyfikowały w organizmie naturalne procesy naprawcze. Ciśnienie atmosferyczne panujące w komorze wynosi 1500hPa, stężenie tlenu zwiększone jest dwukrotnie i wynosi 40%, dwutlenku węgla pięćdziesięciokrotnie i wynosi 2%, a poziom wodoru podniesiony został do 0,5%.


Podczas sesji na monitorze możemy śledzić jakie parametry ma powietrze, którym oddychamy w komorze.

Synergia działania wysokiego ciśnienia i podwyższonego stężenia gazów czyni z komory normobarycznej unikalne i niezwykle skuteczne urządzenie dotleniające, terapeutyczne, rewitalizujące i odmładzające. Co istotne - oddychanie tlenem pod wysokim ciśnieniem jest także wysoce skuteczne w leczeniu długotrwałych skutków COVID-19.

Niekwestionowane korzyści zdrowotne wynikające z działania komory normobarycznej pomagają szybciej odzyskać zdrowie, poprawić samopoczucie w przebiegu wielu chorób, zmniejszyć dolegliwości oraz zredukować dokuczliwe objawy. Wszystko to wynika z doskonałego i niemożliwego do uzyskania w innych warunkach poziomu dotlenienia organizmu.

Komora normobaryczna w Uniejowie

Co daje korzystanie  z komory normobarycznej?

Wśród efektów korzystania z seansów w komorze normobarycznej można wymienić odmładzanie organizmu, wygładzanie zmarszczek oraz spowolnienie procesu starzenia się. Pomaga również w regeneracji organizmu po operacjach i chemioterapii, poprawieniu pamięci i zdolności intelektualnych oraz regeneracji układu kostnego. Natlenienie wszystkich komórek to także wspomaganie kondycji psychicznej i fizycznej oraz stymulowanie układu immunologicznego.

Zwiększenie ilości komórek macierzystych i przyspieszenie procesów regeneracyjnych to zaledwie część korzyści, które daje normobaria. Terapia tlenowa wpływa na lepsze dotlenienie organizmu i skutkuje ogólną poprawą wydolności fizycznej i psychicznej oraz samopoczucia. 


Przed wejściem do komory następuje w śluzie proces wyrównywania ciśnienia do poziomu panującego w komorze.

Z komory normobarycznej może korzystać prawie każdy. Tlenoterapia w komorze jest bezpieczna dla większości osób, jednak ze względu na warunki delikatnie podwyższonego ciśnienia, mogą wystąpić przeciwskazania do korzystania z seansów takie jak: m.in. ciąża, krwotok, gorączka czy stan po spożyciu alkoholu lub środków odurzających (zobacz wszystkie przeciwskazania i wskazania do normobarii).

Komora normobaryczna powstała w Uniejowie na ul. abp. Jakuba Świnki 2E - w sąsiedztwie parkingów przy kompleksie boisk piłkarskich. Więcej informacji na temat komory można znaleźć na stronie internetowej Normobaria - Komora normobaryczna - Tlenoterapia.

[FOTORELACJA]1177[/FOTORELACJA]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%