Zamknij
REKLAMA

Trwa Earth Festival w Uniejowie. Zobacz jakie atrakcje w weekend [ZDJĘCIA]

13:42, 21.08.2021 | M.K
Trwa Earth Festival w Uniejowie. Zobacz jakie atrakcje w weekend [ZDJĘCIA]
REKLAMA

Earth Festival Uniejów 2021 to nie tylko niedzielny koncert gwiazd. To także dwa dni pełne rozmaitych aktywności w ,,ekomiasteczku'' o tematyce ekologicznej. Na wszystkich odwiedzających czekają bezpłatne atrakcje, gadżety oraz rozmaite aktywności związane z ekologią. Przynosząc małe ekośmieci możemy liczyć także na upominki, takie jak torby, kubki czy notesy od Electro-System Organizacji Odzysku.

Po raz kolejny, partnerzy wydarzenia przygotowali Ekomiasteczko w formie piknikowej ze specjalnymi strefami, w których  odbywają się warsztaty, animacje dla dzieci oraz atrakcje dla dorosłych. Wśród nich warto odwiedzić stoisko Uzdrowiska Termalnego, na którym będzie można się dowiedzieć jak pozbyć się plastikowych butelek oraz własnoręcznie ozdobić drewniany brelok i zakładki do książek z możliwością zabrania ich do domu. Kolejne strefy to warsztaty z tworzenia własnego ,,lasu w słoiku", spotkanie z Jagną Niedzielską czy malowanie ekotoreb.

[FOTORELACJA]1194[/FOTORELACJA]

Na stoisku przy wejściu do ekomiasteczka możemy także zostawić małe elektrośmieci, takie jak stare telefony, tablety,, słuchawki, czy baterie i w zamian otrzymać ekologiczne upominki.

Ekomiasteczko to także duża dawka wiedzy i eksperymentów, które przybliżają wiele zjawisk związanych z ekoloigą i środowiskiem. To także wiele działań dotyczących edukacji ekologicznej i podnoszenia poziomu świadomości Polaków na temat tematów eko.

Miasteczko ekologiczne w trakcie Earth Festival Uniejów

Strefy festiwalowe będą czynne w sobotę i niedzielę 21-22 sierpnia 2021, od godziny 11:00.

STREFA STOWARZYSZENIA PROGRAM CZYSTA POLSKA I FUNDACJI POLSAT to edukacja poprzez warsztaty i zabawę. W tej strefie na wszystkich czekają bezpłatne warsztaty ZERO WASTE z Jagną Niedzielską znaną z programów telewizyjnych, stół multimedialny z edukacyjna aplikacją o ochronie powietrza, sadzenie roślin oraz ECO STUDIO z Kingą Sawczuk.

STREFA ESOLEO I ZE PAK. Odwiedzając tę strefę zobaczymy gokarty solarne napędzane energią słoneczną, ekspozycje instalacji fotowoltaicznej wraz z mechanizmem działania, a  także samochód wodorowy jako przyszłość transportu z możliwością jazd próbnej. Na najmłodszych czekają także - malowanie ekotoreb i kolorowanki dla dzieci.

STREFA POLSAT BOX to strefa sportowych emocji, strefa z ekoquizami i  warsztaty ,,Las w słoiku".

STREFA PLUS. Strefa Internetu 5G z ekspozycją najnowszych smartfonów, energorowery i strefa ładowania sprzętów, a także warsztaty „eko mydełka".

STREFA UZDROWISKO TERMALNE UNIEJÓW. W strefie Uniejowa czekają na wszystkich animacje i warsztaty. M.in. jak pozbyć się plastikowych butelek, nauka segregacji śmieci, własnoręczne ozdabianie drewnianych breloków i zakładek do książek z możliwością zabrania do domu.

STREFA MINISTERSTWA KLIMATU I ŚRODOWISKA ORAZ NARODOWEGO FUNDUSZU OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ to miejsce spotkań z ekspertami specjalizującymi się w tematyce energetyki i energii jądrowej, porady dotyczące programu Czyste Powietrze", warsztaty dla dzieci.

SOBOTNIE KINO PLENEROWE PRZY ZAMKU W UNIEJOWIE (w przypadku niepogody projekcje odbędą się w Sali Rycerskiej Zamku w Uniejowie). Earth Festival to tradycyjnie także pokazy kina plenerowego. W sobotę zobaczymy dwa filmy.

,,WROGA PLANETA" - FILM DOKUMENTALNY NATIONAL GEOGRAPHIC - to zapierająca dech w piersiach produkcja, pokazująca tych mieszkańców naszej Planety, którym przyszło żyć w najbardziej nieprzyjaznych warunkach. Niezwykłe zdjęcia nagrodzonego Oscarem za Labirynt Fauna Guillermo Navarro niemalże przenoszą nas do miejsc, do których ciężko nawet dotrzeć. W najwyższych górach świata żyją irbisy, orły przednie, kozły śnieżne i dżelady brunatne. Tylko najbardziej wytrzymałe gatunki są w stanie przeżyć na szczytach w ekstremalnych warunkach pogodowych, gdzie oddychają rozrzedzonym powietrzem i mają niewiele pożywienia. Wyzwanie dla świata jest jedno - przystosuj się albo zgiń (Produkcja USA, 2019 rok, czas trwania: 47 minut)

,,WYZWANIE'' - świetne kino akcji w pięknych, mazurskich plenerach, w reżyserii Macieja Dutkiewicza. Historia dwóch nierozłącznych przyjaciół - policjantów, którzy po ostentacyjnym odejściu ze służby otwierają pub i przystań nad urokliwym jeziorem w Morągu. Jednak ich odpoczynek od wyzwań nie trwa długo- bardzo szybko zostają wciągnięci w sam środek zagadki kryminalnej, w którą uwikłana jest atrakcyjna bizneswoman. Dodatkowo sprawy komplikują się, gdy do pracy w ich pubie zgłasza się młoda dziewczyna - córka jednego z nich, o której istnieniu nie miał pojęcia. Występują m.in. Eryk Lubos, Rafał Królikowski, Nel Kaczmarek, Katarzyna Dąbrowska, Aleksandra Popławska, Andrzej Grabowski. (Produkcja Polska, koprodukcja Telewizja Polsat, 2020 rok czas trwania 104 minuty)

W niedzielę muzyczne zakończenie Earth Festivalu w Uniejowie, czyli wieczorny koncert gwiazd. Na scenie przy Termach Uniejów wystąpią: Beata Kozidrak i BAJM, Kwiat Jabłoni, Dawid Kwiatkowski, Roksana Węgiel, Sylwia Grzeszczak, Michał Szpak, Paweł Domagała, Wilki, Golden Life, Enej, Sound'n'Grace i Katarzyna Mosek.

Poniżej szczegółowy program:

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%