Zamknij
REKLAMA

Dożynki gminno-parafialne 2021 w Wieleninie

08:19, 05.09.2021 | M.K
Skomentuj Na zdjęciu starostowie dożynek i proboszcz z Wielenina.
REKLAMA

Dożynki gminno-parafialne odbyły się w sobotę 4 września 2021 roku w Wieleninie (gm. Uniejów). Starostami tegorocznych dożynek byli Marta Pawlak z Kolonii Wielenin i Konrad Trzebiński z Wielenina.

Mszę świętą, która rozpoczęła Święto Plonów w gminie Uniejów sprawował ks. Jarosław Olszewicz - proboszcz parafii Wielenin, ks. Infułat Andrzej Ziemieśkiewicz oraz ks. Julian Głowacki. Po mszy korowód wieńcowy przeszedł z towarzyszeniem Orkiestry Dętej ze Spycimierza na plac przy remizie OSP, gdzie odbyła się dalsza część obrzędowa oraz występy artystyczne.

Msza podczas dożynek w Wieleninie.

Starostowie dożynek gminnych w Wieleninie.

W tym roku w rolę starostów dożynek pełnili Marta Pawlak z Kolonii Wielenin i Konrad Trzebiński z Wielenina. Przekazali oni chleb wypieczony z tegorocznych ziaren na ręce gospodarza gminy. W swoim przemówieniu burmistrz Józef Kaczmarek docenił trud i ciężką pracę rolników. Podziękował też wszystkim zaangażowanym w organizację tegorocznych dożynek.

Józef Kaczmarek-burmistrz Uniejowa na dożynkach

Podczas imprezy można było zjeść smakołyki przygotowane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Wielenina.

Podczas imprezy można było zjeść smakołyki przygotowane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Wielenina.

Przygotowane przez mieszkańców gminy i poszczególnych sołectw dożynkowe wieńce prezentowały się bardzo okazale. Przekazano je gospodarzom dożynek oraz zaproszonym gościom.

Dożynki


Wszyscy obecni na dożynkach mogli spróbować dożynkowego chleba, którym częstowali m.in. starostowie dożynek oraz sołtysi - Wielenina - Mirosław Kolasa i Wielenina Kolonii - Grzegorz Szafarz.

Chleb dożynkowy w Wieleninie.

Szczepienia w gminie Uniejów podczas dożynek w Wieleninie.
KGW Wielenin przygotował dla wszystkich chętnych możliwość zaszczepienia się przeciw Covid-19. W tym celu zorganizowano akcję w ramach programu #SZCZEPIMY SIĘ Z KGW.

Trio Czardasz wystąpiło na dożynkach w Wieleninie
Na scenie wystąpiły zespoły Włościanki, Kapela ze Wsi Wilamów oraz Czardasz Trio. Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna.

[FOTORELACJA]1205[/FOTORELACJA]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

obserwatorobserwator

1 4

może ktoś z ministerstawa zdrowia obejrzy tą ralację z dożynek gminnych w uniejowie ,gdzie brak maseczek dystansu , gmina się bawi ,a władze biorą w tym udział , to jakby przyzwolenie szło z góry , 4 fala w ataku , 15:57, 05.09.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

RoemRoem

2 0

Trzeba normalnie funkcjonować, wirus już zawsze będzie obecny. Tak jak grypa, na którą też umiera dużo ludzi... 18:24, 05.09.2021


abcabc

2 0

No tak 4 fala już atakuje codziennie przybywa chorych , a ludzie lekceważą obostrzenia . 16:49, 06.09.2021


REKLAMA
0%