Zamknij
REKLAMA

Dwa dni pysznego jedzenia, czyli Uniejowski Festiwal Smaków [ZDJĘCIA]

08:31, 12.09.2021 | M.K
Komisja Konkursowa tegorocznego Festiwalu Smaków
REKLAMA

Ósma edycja Uniejowskiego Festiwalu Smaków odbywa się 11-12 sierpnia w Uniejowie. Dań festiwalowych spróbować będzie można w sobotę w godzinach 12.00-20.00, a w niedzielę od 12.00 do 18.00. 

Tym razem do udziału w festiwalu zgłosiło się osiem lokali gastronomicznych z Uniejowa, które przygotowały łącznie 15 potraw: 8 dań głównych oraz 7 deserów, które można degustować w w cenie 7 złotych.

Głównymi bohaterami smakowitej imprezy są dwa produkty - cukinia, która królować będzie w daniach głównych oraz gruszka, która zdominuje desery przygotowywane przez restauracje.

Za każde z dań podane w degustacyjnej porcji, zapłacimy symboliczne 7 zł. 

W jury tegorocznego festiwalu zasiadła Aleksandra Juszkiewicz, zwyciężczyni 9.edycji programu Masterchef Polska. W komisji zasiadają również Karolina Smętkiewcz - pomysłodawczyni festiwalu, Agnieszka Olczyk - UM w Uniejowie, Mirosław Madajski - zastępca burmistrza Uniejowa i Tomasz Wójcik - przewodniczący Rady Miejskiej w Uniejowie.

Dodatkowo biorąc udział w degustacjach, można wziąć udział w głosowaniu na najlepsze danie główne oraz najlepszy deser. By móc zagłosować, należy spróbować w każdej kategorii po pięć festiwalowych propozycji. Swój głos oddać można maksymalnie na 3 dania główne i/lub 3 desery. W Paszporcie Degustatora, który otrzymać można we wszystkich obiektach biorących udział w Festiwalu, należy postawić znak X przy swoich faworytach. Głosować na najlepsze dania mogą tylko osoby pełnoletnie.

Plakat Festiwal Smaków w Uniejowie 2021

[FOTORELACJA]1211[/FOTORELACJA]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%