Zamknij
REKLAMA

W Uniejowie odbędą się wybory uzupełniające na radnego. Znamy termin

10:20, 24.09.2021 | M.K
Obecnie w Radzie Miejskiej zasiada 14 radnych. Piętnastego mieszkańcy wybiorą w listopadzie.
REKLAMA

Mieszkańcy Uniejowa wybiorą nowego radnego. Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński zarządził przeprowadzenie wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej w Uniejowie w okręgu wyborczym nr 15.

Wybory na radnego w Uniejowie w listopadzie. 

Wybory uzupełniające odbędą się w okręgu nr 15. Ich datę wyznaczono na niedzielę 28 listopada 2021 roku.

Powodem wyborów uzupełniających jest rezygnacja z funkcji radnego złożona w sierpniu br. przez Mirosława Madajskiego, który objął w Uniejowie funkcję zastępcy burmistrza. Od 2018 roku pełnił funkcję przewodniczącego rady miejskiej w Uniejowie, a trzecią kadencję był radnym.  Funkcję zastępcy burmistrza objął od 1 września br.

Wybory radnego w Uniejowie za Mirosława Madajskiego.

Zgodnie z komunikatem Komisarza Wyborczego w Łodzi zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego i zamiarze zgłaszania kandydatów na radnych, będą przyjmowane przez Komisarza Wyborczego w Łodzi II do dnia 4 października 2021 r.  

Prawo zgłaszania kandydatów na radnych przysługuje: komitetowi wyborczemu partii politycznej, koalicyjnemu komitetowi wyborczemu, komitetowi wyborczemu organizacji oraz komitetowi wyborczemu wyborców.

Okręg nr 15 obejmuje ulice: Awaryjną, Biskupa Wojciecha Owczarka, Błogosławionego Bogumiła, Dąbską, Krótką, Ogrodową, Rzeczną, Miodową, Wschodnią, Łączną, Cichą. 

W 2018 roku Mirosław Madajski uzyskał mandat radnego miejskiego startując z listy KOMITETU WYBORCZEGO WYBORCÓW NA RZECZ ROZWOJU MIASTA I GMINY UNIEJÓW. Pokonał wtedy dwóch kandydatów: Jana Górczyńskiego z KOALICYJNEGO KOMITETU WYBORCZEGO PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA i Henryka Pęcherskiego z KOMITETU WYBORCZEGO PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%