Zamknij
REKLAMA

Uregulowanie stanu prawnego działki zabudowanej starym młynem

09:22, 15.09.2021 | materiał partnera
REKLAMA

6 września br. doszło do podpisania aktu notarialnego zamiany nieruchomości, położonych w Uniejowie przy ul. Bł. Bogumiła 56 A, obejmujących grunty, na których zlokalizowany jest budynek starego młyna oraz tereny przyległe. Tym samym, dobiegły końca wieloletnie starania władz samorządowych, dążące do uregulowania stanu prawnego działki przy rondzie.

Stronami zawartej w ubiegłym tygodniu umowy byli: Gmina Uniejów, reprezentowana przez burmistrza Józefa Kaczmarka oraz bracia Jerzy i Zbigniew Jankowscy, współwłaściciele posesji, otaczającej pozostałości budynku dawnego młyna. W ramach zamiany Gmina Uniejów przekazała współwłaścicielom działki swoje udziały w nieruchomości pod młynem. Z kolei, bracia Jankowscy przekazali do zasobów Gminy odpowiednio takie same udziały w gruntach położonych wzdłuż rzeki. W ten sposób Gmina Uniejów stała się wyłącznym właścicielem działki nad Wartą.

Zamiana nieruchomości otworzyła przed Samorządem perspektywę zmaterializowania planów inwestycyjnych w tej części miasta, a uregulowanie stanu prawnego terenu, na którym znajdują się pozostałości po dawnym młynie, pozwoli wreszcie zadbać o wizerunek budynku i jego otoczenia.

Władze Gminy Uniejów po raz kolejny składają serdeczne podziękowania Panom Jerzemu oraz Zbigniewowi Jankowskim za współpracę i gotowość podejmowania działań na rzecz uporządkowania stanu prawnego nieruchomości. Dzięki przychylności współwłaścicieli działki, ten newralgiczny punkt na mapie termalnego uzdrowiska powoli już zmienia swoje oblicze.

(MB)

(materiał partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%