Zamknij
REKLAMA

Burmistrz podpisał umowę na budowę przedszkola integracyjnego w Uniejowie

13:23, 05.10.2021 | Materiał partnera
Burmistrz podpisał umowę na budowę przedszkola integracyjnego w Uniejowie. Fot. Uniejow.pl
REKLAMA

Stworzenie nowej placówki przedszkolnej na terenie Uniejowa to inwestycja, na którą z utęsknieniem czeka cała lokalna społeczność. Wszystko wskazuje na to, że prace nad budową przedszkola wkrótce się rozpoczną.

Gmina Uniejów w ostatnim czasie dwukrotnie ogłaszała przetarg na realizację zadania pn. „Budowa przedszkola integracyjnego w Uniejowie”.

Procedura przetargowa, mimo, iż cena najkorzystniejszej oferty ponownie przewyższała kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, przyniosła rozstrzygnięcie. Spośród trzech złożonych ofert wybrano tę, która uzyskała największą liczbę punktów w oparciu o przyjęte kryteria wyboru oferty określone w Specyfikacji Warunków Zamówienia.

W związku z powyższym w dniu wczorajszym w siedzibie Urzędu Miasta w Uniejowie podpisana została umowa pomiędzy Burmistrzem Józefem Kaczmarkiem, a Markiem Kędzią reprezentującym firmę: Zakład Robót Ogólnobudowlanych „ZROBUD” Marek Kędzia z Gołuchowa, która to w trakcie trwania procedury weryfikacyjnej została wytypowana na wykonawcą budowy przedszkola integracyjnego w Uniejowie. Wartość przeprowadzenia inwestycji gołuchowska firma oszacowała na 16 845 152,58 zł.

Całe przedsięwzięcie przeprowadzone zostanie w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Oznacza to, że Wykonawca będzie musiał opracować pełną wielobranżową dokumentację projektową i kosztorysową, w oparciu o przygotowane przez gminę dokumenty: koncepcję architektoniczno-budowlaną oraz projekt funkcjonalno-użytkowy.

Dwukondygnacyjny budynek przedszkolny będzie mieścił łącznie osiem oddziałów, a w nich 200 wychowanków w wieku od trzech do sześciu lat.

Na parterze znajdować się będą cztery sale przedszkolne, sala sportowa, a także kuchnia i jadalnia. W strefie szatni powstanie osiem boksów szatniowych, dzięki czemu każdy oddział będzie miał swoją strefę.

Piętro pomieści kolejne cztery sale przedszkolne, a ponadto dwie sale twórczości dziecięcej, dwie sale zabaw, salę komputerową oraz gabinet logopedy. Niewątpliwie na szczególną uwagę zasługują sale polisensoryczne, czyli specjalnie wyposażone pomieszczenia, aktywizujące lub wyciszające zmysły za pomocą światła, dotyku, zapachu, dźwięków, muzyki i różnorodnych zabawek rozwijających zdolności poznawcze.

Przebywanie wewnątrz sal terapeutycznych będzie odprężać, pogłębiać poczucie bezpieczeństwa i korzystnie wpływać na stan psychofizyczny przebywających w nich dzieci, szczególnie tych z niepełnosprawnością intelektualną, z mózgowym porażeniem dziecięcym, autyzmem, zespołem Downa, zaburzeniami mowy, niepełnosprawnością ruchową itp.

Prowadzenie działalności przedszkolnej o charakterze integracyjnym wymaga uwzględnienia w projekcie budynku różnorodności potrzeb i możliwości dzieci borykających się z niepełnosprawnościami, dlatego zarówno sam budynek, jak i jego otoczenie, umożliwiać będą swobodne poruszanie się osób na wózku inwalidzkim.

Zagospodarowany zostanie również cały teren wokół budynku. Do przedszkola poprowadzą nowe drogi wewnętrzne i chodniki. Przy obiekcie wydzielone zostaną miejsca parkingowe z przeznaczeniem dla rodziców, a także parking dla nauczycieli.

W otoczeniu budynku nie zabraknie elementów małej architektury. Wybudowany zostanie nowy plac zabaw, dzięki któremu dzieci będą mogły aktywnie spędzać wolny czas na świeżym powietrzu. Zamontowane zostaną ławki, stojaki do parkowania rowerów oraz kosze na nieczystości.

Całość otoczona zostanie dużą ilością zieleni, a także nowym ogrodzeniem. W celu zwiększenia bezpieczeństwa dzieci, na terenie przedszkola zainstalowany zostanie monitoring.

Przedszkole integracyjne stanie w nowej lokalizacji. Będzie ono sąsiadować z budynkiem szkoły podstawowej, z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury oraz z budynkami mieszkalnymi jedno- i wielorodzinnymi.

Planowany termin oddania obiektu przypada na marzec 2023 roku.

Na budowę nowego przedszkola gmina Uniejów otrzymała 2,5 mln zł dofinansowania od Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 OŚ PRIORYTETOWA VII INFRASTRUKTURA DLA USŁUG SPOŁECZNYCH. DZIAŁANIE VII.4 EDUKACJA. PODDZIAŁANIE VII.4.2 EDUKACJA PRZEDSZKOLNA.

A.Ol

(Materiał partnera )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%