Zamknij
REKLAMA

Nowe targowisko w Uniejowie gotowe. Od czwartku handel wraca na Dąbską

08:47, 11.10.2021 | M.K
Skomentuj W poniedziałek 11 października otwarto uroczyście nowe targowisko w Uniejowie. Handlujący wracają na ul. Dąbską juz od najbliższego czwartku.
REKLAMA

Niespełna rok trwała przebudowa targowiska miejskiego w Uniejowie. W miejsce altan pojawiły się nowe miejsca z zadaszeniem dla handlujących, utwardzone miejsca parkingowe i toalety. Pierwsze zakupy na nowym targowisku już w najbliższy czwartek 14 października.

11 października uroczyście otwarto nowe targowisko miejskie w Uniejowie. Przez blisko rok, na czas prowadzonych robót, handel w dni targowe w Uniejowie był przeniesiony na teren placu przy ul. abp. Jakuba Świnki. 

Inwestycja gminna kosztowała prawie dwa miliony złotych. Na terenie postawiono dwa rzędy rozkładanych ręcznie markiz jako zadaszenie dla 80 stanowisk handlowych. 

Nowe zadaszenia na targowicy w Uniejowie

[ZT]4466[/ZT]

Poświęcenia dokonał ksiądz infułat Andrzej Ziemieśkiewicz proboszcz parafii w Uniejowie.

Tak wyglądało targowisko przez rewitalizacją. Duże altany trafiły m.in. do sołectw z terenu gminy oraz koła wędkarskiego w Uniejowie.


Targowisko zostało ogrodzone oraz wyposażone w trzy przesuwane automatycznie bramy. Oświetlenie terenu zapewniają słupy z oprawami zasilanymi w ramach miejskiej sieci oświetlenia publicznego oraz – jako uzupełnienie – lampami z instalacją fotowoltaiczną. Kostką zostało utwardzonych blisko 10 tys. metrów kwadratowych powierzchni terenu targowiska. Wykonawcą inwestycji była Firma Handlowo-Usługowa DROMEX Roboty Drogowo-Budowlane Robert Pleśnierowicz z Koźminka.

Jak mówił podczas otwarcia burmistrz Kaczmarek, w czasie wolnym od handlu rozległy plac będzie pełnić funkcję parkingu dla osób odwiedzających cmentarz parafialny. 

[FOTORELACJA]1224[/FOTORELACJA]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%