Zamknij
REKLAMA

Szlachetna Paczka znowu startuje w Uniejowie

16:14, 24.10.2021 | .
Zdjęcie uniejowskich wolontariuszy Szlachetnej Paczki podczas finału akcji w Uniejowie (2020 rok).
REKLAMA

Po raz drugi udało się zebrać zespół, który będzie koordynował akcję Szlachetnej Paczki w Uniejowie. Kolejny raz będzie można pomóc osobom oraz rodzinom z terenu gminy Uniejów, które potrzebują materialnej pomocy. Szlachetna Paczka to system pomnażający dobro, łączący w przemyślany sposób tysiące ludzi: wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców i dobroczyńców.

Projekt Szlachetna Paczka jest całkowicie charytatywny, dlatego ciężko jest znaleźć osoby, które chcą tak bardzo zaangażować się w jego realizację. W Uniejowie udało się zebrać osoby, które po raz kolejny będą  koordynować akcję .

Szlachetna Paczka w Uniejowie

,,Nasz zespół działa 2 rok w Uniejowie, dlatego zdajemy sobie sprawę, że najgorsze za nami. Rok temu przechodziliśmy szkolenia. Cała dokumentacja, jaką trzeba stworzyć podczas realizacji Szlachetnej Paczki i system były dla nas nowe. Teraz wiemy, że mimo, iż nie było łatwo to final w Uniejowie był imponujący. Wszystkie zrekrutowane pozytywnie rodziny znalazły swoich hojnych Darczyńców z całej Polski - mówi Ewa Kolasa - lider Szlachetnej Paczki w Uniejowie.

W tym roku wolontariuszami ponownie są Ewa Kolasa - lider, Milena Nockowska- Bernardziak, Monika Tokarek, Anna Karcz, Aleksandra Białkowska i Aleksandra Dęga. Oczywiście oprócz wolontariuszek, które zadbają o rekrutację rodzin oraz realizację akcji w gminie Uniejów w Szlachetnej Paczce wezmą udział osoby, które dostarczają paczki, czy sami dobroczyńcy, którzy już w listopadzie będą mogli wybierać potrzebujące osoby i rodziny.

,,Szlachetna paczka to projekt niezwykle wymagający, lecz po ostatniej edycji wiemy, że im większy jest wkład pracy, tym większe są owoce, a to daje moc do kolejnych działań- mówi Ewa Kolasa Lider Szlachetnej Paczki, która zachęca do pomagania i przekonuje, że dobro powraca z podwójną siłą.

Szlachetna Paczka działa w całej Polsce – jest to możliwe dzięki pracy wolontariuszy. Również w gminie Uniejów  udało się po raz drugi znaleźć zaangażowane osoby, które mają inicjatywę i nie są obojętne na krzywdę i cierpienie ludzi wokół.

Jest w tym projekcie jakaś niezwykła magia, która sprawia, ze pomaganie daje człowiekowi moc - dodaje zastępca lidera - Milena Nockowska- Bernardziak.

Jak działa SZLACHETNA PACZKA?

Paczka daje potrzebującym przede wszystkim impuls do zmiany i wspiera ich w tym, by zaczęli samodzielnie radzić sobie w życiu, by pokonali dotychczasowe trudności i niemoc. Dzięki współpracy Lidera z lokalnymi władzami, służbami mundurowymi, dyrektorami szkół czy ośrodków społecznych, zbierane są i weryfikowane informacje o rodzinach w potrzebie. To właśnie tym rodzinom będzie można pomóc w najbliższej akcji, której finał odbędzie się w grudniu. 

Wolontariuszki z uniejowskiej Szlachetnej Paczki już teraz rozpoczynają poszukiwania rodzin i osób, które potrzebują pomocy. Będą one docierały do ich domów i dopiero, gdy dogłębnie poznają indywidualną sytuację rodziny, podejmą z liderem decyzję o jej włączeniu do projektu.

Do Szlachetnej Paczki włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z przyczyn od siebie niezależnych, ,,mądrą pomoc" otrzymują ci potrzebujący, którzy mimo słabości walczą o zmianę swojej sytuacji, nie są bierni, oraz ci, którzy nie poradzą sobie sami – ubodzy seniorzy czy niepełnosprawni. 

Wolontariusze pomagają: samotnym seniorom, osobom z niepełnosprawnościami w trudnej sytuacji, przewlekle chorym, walczącym o samodzielność, doświadczonym przez los.

Wolontariusze ankietują rodziny w trudnej sytuacji., a następnie informacje o potrzebach rodzin zakwalifikowanych do programu umieszczają w internetowej bazie danych. To wtedy darczyńcy wybierają jedną z rodzin i według listy potrzeb przygotowują dla niej wyjątkową PACZKĘ. 

Wzorem ubiegłego roku spieszymy z pomocą potrzebującym rodzinom. Pamiętajmy, że instytucje jak również każdy z nas może zgłosić rodzinę, która aktualnie znajduje się w potrzebie, najlepiej z gminy Uniejów. Zgłoszona rodzina musi chcieć uzyskać ,,Mądra Pomoc'' i spełnić określone warunki.

Po weryfikacji, od 13 listopada rodziny ukażą się w systemie, z którego to darczyńcy z całej Polski będą wybierać osoby i rodziny, którym chcą pomóc.

W ubiegłym roku w rejonie Uniejów w ramach ogólnopolskiego projektu Szlachetna Paczka obdarowanych  zostało 21 rodzin. 12 i 13 grudnia, czyli w tzw. weekend cudów, darczyńcy, którzy zdecydowali się przygotować dedykowaną pomoc wybranej rodzinie, dostarczali gotowe paczki  do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, skąd jechały dalej do potrzebujących.

Już w listopadzie na stronie  https://www.szlachetnapaczka.pl/ można będzie przeczytać kilkanaście historii rodzin i wybrać tę, które zechcemy pomóc. 

[ZT]3135[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%