Zamknij
REKLAMA

Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Uniejowa

07:11, 04.01.2022 | .
Po raz kolejny w Uniejowie zorganizowany zostanie w tym roku Orszak Trzech Króli. 6 stycznia 2021 roku orszaki odbywają się w kilkuset miejscowościach  w całej Polsce. Fot. archiwalne
REKLAMA

Po raz kolejny w Uniejowie zorganizowany zostanie w tym roku Orszak Trzech Króli. 6 stycznia 2021 roku orszaki odbywają się w kilkuset miejscowościach  w całej Polsce.

Orszak Trzech Króli 2022 w Uniejowie 

Tradycyjnie 6 stycznia 2022 r. rozśpiewany korowód kolędników przejdzie w barwnym orszaku ulicami miasta do Kolegiaty pw. NMP w Uniejowie, gdzie o godzinie 10.30 zostanie odprawiona uroczysta msza święta.

Tematem tegorocznego Orszaku Trzech Króli jest świętowanie. Uczestnicy uroczystego pochodu są zachęcani do podjęcia refleksji nad dobrym przygotowaniem i głębokim przeżywaniem świąt Bożego Narodzenia, czego konsekwencją jest radość w ludzkich sercach.

Korowód wyruszy tradycyjnie o godzinie. 10.00 spod Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich, gdzie uczestnicy otrzymają tekturowe korony i śpiewniki. Na najmłodszych kolędników przewidziano słodką niespodziankę po mszy św.

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%