Zamknij
REKLAMA

Uniejów. Orszak Trzech Króli po raz siódmy przeszedł ulicami miasta

11:40, 06.01.2022 | .
Uniejów. Orszak Trzech Króli po raz siódmy przeszedł ulicami miasta
REKLAMA

Po raz siódmy w Uniejowie zorganizowany został przez Parafię pw. św. Floriana w Uniejowie Orszak Trzech Króli. 6 stycznia 2022 roku orszaki odbywają się w blisko tysiącu miejscowościach w Polsce. W ubiegłym roku w Uniejowie nie odbył się on ze względu na pandemię koronawirusa.

Uniejów. Orszak Trzech Króli po raz siódmy przeszedł ulicami miasta

Dziś obchodzone jest święto Objawienia Pańskiego znane powszechnie jako Trzech Króli. Jest to jedna z najstarszych uroczystości chrześcijańskich, celebrowana nawet wcześniej niż Boże Narodzenie. W Polsce ma wielowiekową tradycję. Dziesięć lat temu, pierwszy raz po półwiecznej przerwie, święto obchodzone było jako dzień wolny od pracy.

Uniejowski orszak wyruszył spod Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich o godz. 10.00,  by ulicami miasta przejść do kolegiaty, w której o godz.10.30 odprawiona została Msza św. Tradycyjnie na uczestników czekały korony, które w całej Polsce otrzymują uczestnicy orszaków. Po Mszy św. na najmłodszych uczestników czekały również słodkie niespodzianki ufundowane przez ks. Infułata Andrzeja Ziemieśkiewicza - proboszcza tutejszej parafii.

Proboszcz w Uniejowie Andrzej Ziemieśkiewicz z dziećmi podczas orszaku trzech króli.

 

W Uniejowie tak wyglądał Orszak Trzech Króli. ZDJĘCIA

[FOTORELACJA]1272[/FOTORELACJA]

Od 2009 r. na ulicach setek miejscowości w Polsce przechodzą Orszaki Trzech Króli – jasełka, w trakcie których zmierzający pokłonić się nowonarodzonemu Jezusowi biblijni władcy wspólnie z mieszkańcami miast śpiewają kolędy. Kolędnicy otrzymują śpiewniki kolędowe i kolorowe papierowe korony. 

Hasło Orszaku Trzech Króli 2022 brzmi: „Dzień dziś wesoły!”.

Scenariusz tegorocznego Orszaku Trzech Króli pragnie pokazać, jak ważne jest dla każdego człowieka dobre, głębokie przeżywanie świąt i uroczystości, rozumienie ich istoty, treści, które ze sobą niosą, cieszenie się, radowanie, spędzanie czasu z rodziną, jednoczenie się z innymi ludźmi, wspólne śpiewanie. „Dzień dziś wesoły!” śpiewamy w ten piękny dzień świąteczny i uczymy się, jak nabierać sił podczas świąt, aby na co dzień, podczas nauki i pracy, mimo różnych trudności i życiowych zmagań, promienieć radością - informują organizatorzy ogólnopolskiego orszaku.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%