Zamknij
REKLAMA

Pierwszy Piknik dla Ukrainy w Uniejowie za nami. Jaką kwotę zebrano? [FOTO]

18.22, 06.03.2022 . Aktualizacja: 18.48, 13.03.2022
W niedzielę 6 marca w Uniejowie odbył się pierwszy z dwóch planowanych pikników, podczas których zbierane są pieniądze na pomoc przyjeżdżającym do naszej gminy obywateli Ukrainy. Podczas imprezy można było wesprzeć akcję oraz spróbować m.in. smakołyków przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Fot. Michał Kubacki.
REKLAMA

W niedzielę 6 marca w Uniejowie odbyła się msza św. w intencji pokoju na Ukrainie oraz pierwszy z dwóch planowanych pikników, podczas których zbierane są pieniądze na pomoc przyjeżdżającym do naszej gminy obywateli Ukrainy. Dzięki spontanicznej akcji udało się zebrać dla uciekających przed wojną aż 16 tysięcy złotych.

Pierwszy Piknik dla Ukrainy w Uniejowie za nami [ZDJĘCIA]

[FOTORELACJA]1291[/FOTORELACJA]

Dzięki dzisiejszej zbiórce udało się zebrać 16 tysięcy złotych. Wcześniej w Parafii pw. Św. Floriana w Uniejowie zebrano ponad 6 tysięcy złotych, z czego tysiąc złotych przeznaczono na zakup najpotrzebniejszych leków, a 5 tysięcy złotych przekazano na Caritas, które również prowadzi akcję pomocy dla Ukrainy. W gminie Uniejów prowadzone są również zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy, które trafiają do potrzebujących, w tym na ukraiński front.

Msza św. w Parafii pw. Św. Floriana w Uniejowie za pokój na Ukrainie

W niedzielę o 12:00 odprawiona została w kolegiacie w Uniejowie msza św. w intencji Ukrainy i jej mieszkańców, którą sprawował proboszcz parafii ks. Infułat Andrzej Ziemieśkiewicz. W mszy uczestniczyły m.in. rodziny ukraińskie, które znalazły schronienie na terenie miasta i gminy, a ewangelię odczytano tego dnia również w języku ukraińskim. Na zakończenie odśpiewano także w języku polskim hymn Ukrainy, a w geście solidarności z opanowanym wojną krajem rozwinięto niebiesko-żółtą flagę.

Podczas mszy można było zobaczyć biało-czerwone oraz niebiesko-żółtle flagi. To akt solidarności Polaków z mieszkańcami Ukrainy.

 

[ZT]5267[/ZT]

Piknik dla Ukrainy w Uniejowie

Od godziny 13. przy kompleksie Term Uniejów odbywał się pierwszy, z dwóch zaplanowanych, piknik ,,Solidarni z Ukrainą", podczas którego zbierane były pieniądze na pomoc przyjeżdżającym do naszej gminy obywateli tego kraju. Podczas wydarzenia wystąpiły orkiestry dęte z Uniejowa i Spycimierza oraz pokaz zaprezentowały Mażoretki DRIADY Uniejów.

Osoby, które chciały wesprzeć akcję mogły zjeść dania z grilla oraz gorący bogracz przygotowany przez Mikołaja Shvetsa, który jest szefem kuchni uniejowskiej restauracji Herbowa w Zamku oraz Sebastiana Emche z Uniejowskiej Wędzarni, pomysłodawców pikniku. 

Zbiórkę wsparły swoimi ciastami oraz potrawami także Koła Gospodyń Wiejskich z Brzezin, Ostrowska, Spycimierza, Wielenina i Wilamowa. Organizatorzy: Sebastian Emche, Mikołaj Shvets, Urząd Miasta w Uniejowie, Parafia Uniejów, MGOK,  Miejsko-Gminna Biblioteka.

Podczas pikniku, zbierane były środki, które pozwolą wesprzeć osoby z Ukrainy w pobycie na terenie Uniejowa i gminy. Kolejny piknik zaplanowano na kolejną niedzielę, 13 marca, o szczegółach będziemy informować na bieżąco. Podczas dzisiejszej zbiórki zebrano 16 tysięcy złotych.

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%