To pytanie nie tylko do odwiedzających termalne miasteczko turystów, ale również, a może nawet przede wszystkim – do jego mieszkańców. W przestrzeni miejskiej pojawiają się właśnie tablice, będące elementami ścieżki historycznej Uniejowa, które wskaż interesujące miejsca na mapie miasta – i to nie tylko te oczywiste!
W Rynku Miejskim już można zaczytać się w treść tablicy informacyjnej o historii Uniejowa, której towarzyszy baner, obie plansze zamontowano w ubiegłym tygodniu. Kolejne tablice, przy zejściu do kładki oraz przy kompleksie basenów termalnych, będą już po świętach zapraszały do poznania bogatej historii Uniejowa.
Kolejna wielkoformatowa grafika nawiązuje do obchodzonej w tym roku, pierwszej okrągłej rocznicy uzyskania statusu uzdrowiska. Od 10 lat Uniejów jest najmłodszym polskim uzdrowiskiem, jedynym w województwie łódzkim oraz jedynym uzdrowiskiem termalnym w kraju.
W sumie, w ramach projektu wykonano 3 zbiorcze tablice informacyjne z mapami gminy Uniejów, 8 tablic historycznych oraz 7 tablic społecznych, opisujących rzemiosło i przedsiębiorczość mieszkańców Ziemi Uniejowskiej na przestrzeni lat. Te tablice już wkrótce po świętach zostaną umieszczone na elewacjach budynków, których dotyczą treści zawarte w narracji ścieżki. Co ciekawe, miejski szlak historyczny można już zobaczyć także w formie cyfrowej, klikając w link: Uniejowskie Korzenie.
Operacja pn. „Uniejowskie korzenie – ścieżka historyczna w przestrzeni miejskiej Uniejowa” jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020.
MB