Zamknij
REKLAMA

Przedstawiciele najlepszych projektów unijnych spotkali się w Uniejowie

08:49, 14.05.2022 | .
9 maja 2022 r. w siedzibie Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Uniejowie odbyło się Spotkanie Klubu Laureatów Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich. fot. MGBP w Uniejowie
REKLAMA

9 maja 2022 r. w siedzibie Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Uniejowie odbyło się Spotkanie Klubu Laureatów Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich.

Klub Laureatów jest miejscem spotkań przedstawicieli zwycięskich, nominowanych i wyróżnionych projektów w konkursie "Polska Pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich" organizowanego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego od 2008 r. Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych projektów współfinansowanych z Funduszy Europejskich, dotyczących rozwoju turystyki, infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, zagospodarowania przestrzeni publicznej oraz rewitalizacji. Poprzez promocję najlepszych przedsięwzięć konkurs pokazuje wpływ Funduszy Europejskich na rozwój Polski i zachodzące w niej zmiany – zarówno w sferze krajobrazu, jak też w sposobie spędzania wolnego czasu przez Polaków.

W wydarzeniu wzięli udział zrzeszeni w elitarnym Klubie przedstawiciele najlepszych projektów turystycznych, rewitalizacyjnych i sportowych: Andrzej Szoszkiewicz, Jacek Thiel, Paweł Lichtański, Paweł Golak, Marzenna Mazur, a także Burmistrz Uniejowa Józef Kaczmarek, Jędrzej Kałużny, Beata Szymczak i Tomasz Wójcik. Cykliczne spotkania mają na celu wymianę zdobytych doświadczeń i nowych pomysłów oraz przygotowanie planów na przyszłość.

Po owocnym spotkaniu uczestnicy odbyli spacer miejskim szlakiem historycznym „Uniejowskie korzenie”, podczas którego mogli zobaczyć nowe banery oraz tablice informacyjne zachęcające do poznania bogatej historii Uniejowa.

W kolejnych dniach, tj. 10 i 11 maja, klubowicze wzięli udział w Międzynarodowej Konferencji „Dziedzictwo kulturowe – szanse i wyzwania dla samorządów”, która odbyła się w Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich w Uniejowie.

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%