Zamknij
REKLAMA

Zostało tylko kilka dni, potem kara grzywny! Ilu mieszkańców gminy Uniejów złożyło obowiązkowe deklaracje?

08:41, 22.06.2022 | .
Na właścicielach i zarządcach budynków ciąży obowiązek złożenia deklaracji o źródle ciepła. Czas upływa 30 czerwca 2022, czyli zostało jedynie 8 dni na złożenie dokumentu. Ilu właścicieli budynków w gminie Uniejów złożyło już deklaracje?
REKLAMA

Na właścicielach i zarządcach budynków ciąży obowiązek złożenia deklaracji o źródle ciepła. Czas upływa 30 czerwca 2022, czyli zostały jedynie 2 dni na złożenie dokumentu. Ilu właścicieli budynków w gminie Uniejów złożyło już deklaracje?

Uniejów. Właściciele budynków muszą złożyć deklaracje. Ile osób już złożyło deklaracje CEEB w Uniejowie?

Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel i zarządca budynków wybudowanych przed 1 lipca 2021 roku, musi złożyć deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Kara za niedotrzymanie terminu to od 500 zł do 5000 zł. Jak i do kiedy złożyć do CEEB deklarację? 

CEEB to Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków. Jej celem jest zbieranie i ewidencjonowanie informacji dotyczących źródeł ogrzewania budynków. Do 30 czerwca 2022 r. zgłoszenie muszą złożyć właściciele domów jednorodzinnych, zarządcy budynków wielolokalowych (np. spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe) oraz właściciele czy zarządcy lokali usługowych, handlowych.

Składanie deklaracji do CEEB rozpoczęło się 1 lipca 2021 r. Od tego dnia właściciel lub zarządca budynku, w którym źródła ciepła zostały uruchomione po raz pierwszy przed dniem 1 lipca 2021 r., ma czas do 30 czerwca 2022 r. na ich zgłoszenie do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Ile deklaracji złożono w gminie Uniejów?

Wg rankingu Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego (na dzień 22.06.2022r.) wśród gmin województwa łódzkiego, gmina Uniejów znalazła się na 80. miejscu. Na 2803 punkty adresowe w gminie, właściciele 1409 adresów złożyli co najmniej 1 deklarację. Oznacza to, że do tej pory poziom wypełnienia bazy CEEB został osiągnięty w około 50 %-ach. 

A jak wyglądają na tym tle pozostałe gminy powiatu poddębickiego?

- gm. Dalików - 44 %

- gm. Pęczniew - 47 %

- gm. Poddębice - 45 %

- gm. Uniejów - 50 %

- gm. Wartkowice - 64 %

- gm. Zadzim - 36 %

Ranking gmin powstał w oparciu o liczbę punktów adresowych przypisanych do obszaru danej gminy. O pozycji gminy w rankingu decyduje liczba punktów adresowych, dla których została złożona co najmniej 1 deklaracja w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. 

Na pierwszym miejscu w rankingu ogólnopolskim Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków znalazła się gmina wiejska Siennica Różana z województwa lubelskiego. W tej gminie na 1465 punktów adresowych złożono 1413 deklaracji. W efekcie, poziom wypełnienia bazy CEEB dla tej gminy wynosi 96%. W województwie łódzkim najlepszy wynik ma dotychczas gmina Skomlin gdzie poziom wypełnienia bazy CEEB wyniósł 81%.

Dla kontrastu, Główny Urząd Nadzoru Budowlanego zebrał gminy z najgorszymi wynikami. Okazuje się, że w jednej z gmin - Olszanicy z województwa podkarpackiego złożono 214 deklaracji, na 1218 punktów adresowych osiągając 15% poziom wypełnienia deklaracji.

Jak złożyć deklarację CEEB?

Deklaracje do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków można składać na dwa sposoby:

przez Internet, w formie elektronicznej na stronie  zone.gunb.gov.pl, za pomocą profilu zaufanego, podpisu kwalifikowanego lub e-dowodu. Jest to zdecydowanie najszybszy i najwygodniejszy sposób, który gwarantuje, że deklaracja znajdzie się natychmiast w systemie.

w formie papierowej - wypełniony dokument można wysłać listem albo złożyć osobiście we właściwym Urzędzie Gminy/Miasta (zgodnie z lokalizacją budynku). Tak złożona deklaracja zostanie wprowadzona do systemu przez pracownika urzędu gminy.

[ZT]5924[/ZT]

[ZT]5825[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%