Zamknij
REKLAMA

Lato z Radiem na żywo z Uniejowa. Pokazy driftu, konkursy i występy. Co w programie imprezy?

06:42, 28.06.2022 | .
Dzisiaj od godziny 9 audycja Lato z Radiem nadawana jest na żywo z Uniejowa. Prowadzącym jest Roman Czejarek.
REKLAMA

W sobotę 2 lipca 2022 r. do Uniejowa zawitało "Lato z radiem". Na mieszkańców i turystów czekać będą atrakcje przygotowane przez ekipę Polskiego Radia. 

Lato z Radiem w Uniejowie już w sobotę. Pokazy driftu, konkursy i występy. Co w programie imprezy?

Dzisiaj, tj. 2 lipca Program 1 Polskiego Radia zaprasza słuchaczy do wspólnej zabawy. Dziennikarze Jedynki przygotowali wiele atrakcji podczas Familijnego Pikniku, który odbędzie się w godz. 11.00-17.00 przy kompleksie Termalno- Basenowym w Uniejowie. Słuchacze będą między innymi mogli wykonać bezpłatne badanie w Mobilnym Centrum Słuchu. Popularna wakacyjna audycja to nie tylko najlepsza muzyka, czy audycje plenerowe, ale także konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

[ZT]5962[/ZT]

Podczas Familijnego Pikniku w Uniejowie słuchacze będą mogli liczyć na dobrą zabawę, wiele atrakcji przygotowanych przez zespół radiowej Jedynki oraz spotkać się z prowadzącym audycję – Romanem Czejarkiem. W programie wspólne ćwiczenia prowadzone przez Piotra Galusa. Odbędą się również warsztaty radiowe, podczas których słuchacze dowiedzą się, w jaki sposób powstają reportaże, wywiady i jak wygląda montaż materiałów radiowych. Najmłodsi uczestnicy i ich rodzice będą mogli wziąć udział w specjalnej audycji Polskiego Radia Dzieciom. Już o godzinie 13.00 Roman Czejarek zaprosi do udziału w konkursach „Czy znasz ten przebój Lata z Radiem” oraz „Najlepszy kibic Lata z Radiem”. W godz. 14.00-15.00 „Muzyczną Jedynkę” na żywo z Uniejowa poprowadzi Anna Will. Jedynka Dzieciom przygotowała zabawę „Głos jak plastelina, która się wygina, czyli co można zrobić z głosem”, którą poprowadzi Agnieszka Kunikowska. Na scenie Pikniku wystąpią: Zespół Mażoretki DRIADY Uniejów, Orkiestra Dęta OSP Spycimierz, Orkiestra Dęta ZHP-OSP z Uniejowa oraz Uniejowska Grupa Wokalna. Grupa Wokalna to projekt muzyczny Uniejowskiego Stowarzyszenia Aktywni oraz Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury, którego celem jest rozwijanie pasji dzieci pod okiem doświadczonych muzyków.

Polskie Radio Kierowców zachęci uczestników do „szlifowania” umiejętności za kierownicą. Dziennikarze przygotowali doświadczenie motoryzacyjne, które „wciska w fotel”. Wiktoria Jurczewska z Polskiego Radia Kierowców, zaprosi na przejażdżkę w poślizgu kontrolowanym. Będzie to doskonała okazja, by poczuć boczne przeciążenia.

W trakcie Pikniku słuchacze będą mieli także wyjątkową okazję do przeprowadzenia bezpłatnych badań w Mobilnym Centrum Słuchu. Już po raz piąty w ramach programu „Po pierwsze zdrowie” będzie możliwość spotkania z lekarzami i badania ucha videootoskopem. Program powstał z inicjatywy prof. Henryka Skarżyńskiego i jest realizowany przez specjalistów ze Światowego Centrum Słuchu Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu.

Ponadto na chętnych będą czekać darty, fotobudka oraz duży tekturowy domek do malowania.

Na parkingu przy boiskach termalnych (obok mostu) od godz. 9.30 do 17.00 (zaplanowano dwa pokazy na godzinę) będzie można podziwiać pokazy driftu. 


Tarnów, Uniejów, Działoszyn, Ostrołęka, Myślenice, Sieradz, Stegna, Legnica oraz Jakuszyce. To miasta, w których odbędą się Pikniki Lata z Radiem, a na słuchaczy czekać będą specjalne atrakcje i niespodzianki , konkursy z nagrodami i możliwość spotkania z prowadzącymi audycje.

Lato z Radiem odwiedzi Uniejów 2 lipca. Tegoroczna trasa będzie pełna atrakcji głównie dla najmłodszych, ale również dorosłych słuchaczy. W tej edycji Lata z Radiem na trasie nie będzie jednak koncertów. 

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%