Zamknij
REKLAMA

W Uniejowie zdawano egzaminy na młodszego ratownika [ZDJĘCIA]

08:11, 30.06.2022 | .
W Uniejowie zdawano egzaminy na młodszego ratownika fot. Karolina Marosik
REKLAMA

29 czerwca 2022 roku na kompleksie termoalno-basenowym Termy Uniejów w Uniejowie, 12. uczniów uniejowskiej podstawówki zdało egzamin na Młodszego Ratownika Wodnego.

W Uniejowie zdawano egzaminy na młodszego ratownika 

Kursanci na co dzień doskonalą swoje umiejętności na pozalekcyjnych zajęciach z nauki pływania pod okiem instruktorów pływania - Karoliny Marosik i Szymona Bugajaka.

W ramach kursu odbywały się dodatkowe spotkania z ratownictwa, które prowadził Tomasz Jakubowski. Pływacy zdobywali umiejętności m.in. z zakresu techniki ratownictwa wodnego, zasad udzielania pierwszej pomocy oraz kształtowania postaw prozdrowotnych i proekologicznych.

[ZT]5929[/ZT]

Egzamin był wielostopniowy. Po zaliczeniu sprawdzianu teoretycznego odbył się egzamin praktyczny, który składał się z przepłynięcia stylem dowolnym 200 m poniżej 5 minut, poprawnego holowania, przepłynięcia pod wodą minimum 15 metrów oraz wykonania akcji ratowniczej ze skokiem do wody.

Wszyscy kursanci szczęśliwie zdali egzamin w dniu bardzo wyjątkowym, bowiem 29 czerwca obchodzony jest dzień Ratownika WOPR.

Kwalifikacje Młodszego Ratownika WOPR zdobyli: Kinga Jałkiewicz, Malwina Kaźmierczak, Julia Kolasa, Julia Figurska, Julia Szymczka, Oliwia Glinka , Amelia Tomczyk, Igor Marosik, Bartosz Winnicki, Tymek Jabłoński, Gracjan Bukowski, Adrian Balcerzak.

Warto pamiętać, aby przestrzegać zasad dotyczących bezpieczeństwa nad wodą, zachowywać się odpowiedzialnie i korzystać z kąpielisk, na których obecni są ratownicy WOPR.

[ZT]5963[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%