Zamknij
REKLAMA

Do uniejowskiej kolegiaty wprowadzone zostaną relikwie kolejnego błogosławionego

09:27, 04.08.2022 | .
W maju br. do uniejowskiej kolegiaty uroczyście wprowadzono relikwie św. Floriana w postaci kawałka kości. Zdjęcie arch.
REKLAMA

W Parafii pw. Św. Floriana w Uniejowie znajdują się relikwie kilku świętych - św. Bogumiła, św. Jana Pawła II, św. Floriana oraz relikwie Błogosławionych Męczenników z Pariacoto. W najbliższa niedzielę do kolegiaty wprowadzone zostaną kolejne relikwie - błogosławionego kard. Stefana Wyszyńskiego.

Do uniejowskiej kolegiaty wprowadzone zostaną relikwie błogosławionego kard. Stefana Wyszyńskiego - Prymasa Polski.

W najbliższą niedzielę 7 sierpnia 2022 roku do kolegiaty wprowadzone zostaną uroczyście relikwie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Uroczystość zaplanowana jest podczas mszy św. o godzinie 10.30.

4 maja br. w Międzynarodowy Dzień Strażaka, który zbiega się z dniem wspomnienia w Kościele katolickim Świętego Floriana, do kolegiaty wprowadzono uroczyście relikwie św. Floriana.  

Relikwie błogosławionego kard. Stefana Wyszyńskiego - Prymasa Polski to kolejne relikwie sprowadzone do Uniejowa. W kolegiacie znajdują się już relikwie kilku świętych - św. Bogumiła, św. Jana Pawła II, św. Floriana oraz relikwie Błogosławionych Męczenników z Pariacoto.

[ZT]1465[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%