Zamknij
REKLAMA

Dziękowali za tegoroczne plony, czyli Dożynki w Wilamowie [ZDJĘCIA]

08.54, 04.09.2022 . Aktualizacja: 09.02, 05.09.2022
REKLAMA

W sobotę 3 września 2022 roku odbyły się uroczystości dożynkowe podsumowujące ostatnie zbiory rolników z terenu Gminy Uniejów. W tym roku święto plonów zorganizowano w Wilamowie.

Dożynki parafii i gminy Uniejów odbyły się w Wilamowie [ZDJĘCIA]
 

[FOTORELACJA]1421[/FOTORELACJA]

Msza święta dziękczynna za ukończenie żniw i prac polowych rozpoczęła tegoroczne święto dożynkowe o godz. 16:00 w kościele w Wilamowie. Następnie na placu przy strażnicy OSP odbyły się uroczystości dożynkowe, w tym część obrzędowa i zabawa dożynkowa z zespołem Kryterium. Na scenie wystąpili również: Orkiestra Dęta OSP Spycimierz, Zespół Śpiewaczy Włościanki z Wielenina, Kapela ze Wsi Wilamów i Band Uniejów.


Wśród gości na dożynkach byli przedstawiciele władz samorządowych, lokalnych instytucji i parlamentu.


Mszę świętą, która rozpoczęła Święto Plonów w gminie Uniejów sprawował ks. Infułat Andrzej Ziemieśkiewicz - proboszcz parafii w Uniejowie oraz ks. Piotr Siołkowski - proboszcz parafii w Wilamowie. Po mszy korowód wieńcowy przeszedł z towarzyszeniem Orkiestry Dętej ze Spycimierza na plac przy remizie OSP, gdzie odbyła się dalsza część obrzędowa oraz występy artystyczne.


Starostami tegorocznych dożynek gminnych byli Dorota Kokorzycka z Wilamowa i Rafał Siekacz z Brzozówki. Starostami dożynek parafialnych  - Dominika Pajor i Krzysztof Cybulski z Gór. 


W części oficjalnej nastąpiła prezentacja i przekazanie gościom oraz gospodarzom dożynek wieńców dożynkowych, które w tym roku przygotowali mieszkańcy pięciu miejscowości z gminy Uniejów - z Lekaszyna, Wielenina, z Rożniatowa (KGW Rożniatowianki), Wilamowa i Gór.


Oprócz tradycyjnych witaczy dożynkowych w Wilamowie powstał również mural na przystanku, którego autorem jest młoda utalentowana mieszkanka - Martyna Ludwicka.

W swoim przemówieniu burmistrz Józef Kaczmarek docenił trud i ciężką pracę rolników. Podziękował też wszystkim zaangażowanym w organizację tegorocznych dożynek.

Wszyscy obecni na dożynkach mogli spróbować dożynkowego chleba, którym częstowali m.in. starostowie dożynek.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%