Zamknij
REKLAMA

Naukobus i człowiek-układanka w Uniejowie [ZDJĘCIA]

08.20, 30.09.2022 . Aktualizacja: 16.03, 30.09.2022
REKLAMA

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 r. w Uniejowie oraz szkół w Wieleninie i Wilamowie mają szansę zmienić się w odkrywców. Sprawdzić, czy tworzenie szyfrów jest trudne, rozwiązywać łamigłówki i dowiedzieć się, jak zrobić film z kartki papieru. Właśnie w tych dniach w Uniejowie gości Naukobus prosto z Centrum Nauki Kopernik.

Centrum Nauki Kopernik zawitał do Uniejowa

Wystawa Eksperymentuj!, którą przywiózł na swoim pokładzie Naukobus, udowadnia, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga. Wystawa Eksperymentuj! to część programu Nauka dla Ciebie, który jest wspólną inicjatywą Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik skierowaną do mniejszych miejscowości.
 

[FOTORELACJA]1432[/FOTORELACJA]

Dotykanie nauki

Uczniowie przez cały czwartek i piątek mogą cieszyć się nieodpłatnym, samodzielnym eksperymentowaniem. Siadając na wirującym krześle, można doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu. Można też sprawdzić, jak utrzymać w powietrzu piłkę plażową.

Jednym z ulubionych eksponatów odwiedzających wystawę jest „człowiek-układanka”.

Eksperymenty w domu

Dla odwiedzających wystawę przygotowany został także „Poradnik młodego naukowca”. Znajdują się w nim propozycje doświadczeń, które można samodzielnie przeprowadzić w domu. Okazuje się, że można samodzielnie eksperymentować używając tego, co ma się pod ręką. Nawet za pomocą opakowania zwykłych landrynek można stworzyć pomoc, która zobrazuje Twierdzenie Pitagorasa.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%