Zamknij
REKLAMA

Wspólna akcja miasta, nadleśnictwa i myśliwych. W Uniejowie sadzono kolejne drzewa [ZDJĘCIA]

12.31, 10.11.2022 . Aktualizacja: 17.00, 17.11.2022
Wspólna akcja miasta, nadleśnictwa i myśliwych. W Uniejowie sadzono kolejne drzewa [ZDJĘCIA]
REKLAMA

Urząd Miasta w Uniejowie wspólnie z Lasami Państwowymi - Nadleśnictwem Turek i Kołem Łowieckim nr 16 Gęgawa w Uniejowie zorganizowali w czwartek 10 listopada wyjątkową akcję. Dzieci i młodzież z czterech szkół miały okazję posadzić około 150 sadzonek przekazanych przez nadleśnictwo. Myśliwi na zakończenie zaprosili wszystkich do Hubertówki na ognisko i strzelanie z wiatrówek.

Wspólna akcja miasta, nadleśnictwa i myśliwych. W Uniejowie sadzono kolejne drzewa
 

[FOTORELACJA]1453[/FOTORELACJA]

W tym samym miejscu, na terenie  za Lawendowymi Termami, za wałem przeciwpowodziowym już w sierpniu tego roku w ramach Earth Festivalu 2022 odbyła się akcja „Czyste, Zielone Miasta”. Dzięki sadzonkom od Nadleśnictwa Turek posadzonych zostało 400 młodych drzewek, w których sadzeniu wzięli mieszkańcy, ale również Piotr Kupicha z zespołu Feel oraz modelka i prezenterka telewizyjna Marcelina Zawadzka.


 

[ZT]6271[/ZT]

Tym razem sadzonki drzew miała okazję wkopać najmłodsza część mieszkańców gminy Uniejów. W akcji udział wzięli uczniowie z Wielenina, Wilamowa, Uniejowa, a także Ozorkowa, którym pomagali leśnicy oraz myśliwi.

Akcję po raz kolejny koordynowali przedstawiciele Lasów Państwowych Nadleśnictwa Turek, którzy pokazali jak należy sadzić drzewa oraz podarowali sadzonki dębów szypułkowych i olchy czarnej. W sumie posadzono około 150 drzewek. Podczas akcji obecni byli m.in. Józef Kaczmarek - burmistrz Uniejowa, Mirosław Madajski - zastępca burmistrza, Bartosz Perz - nadleśniczy Nadleśnictwa Turek, Witold Ochapski  -leśniczy Leśnictwa Uniejów i prezes Koła Łowieckiego nr 16 GĘGAWA.

[ZT]6694[/ZT]

Z kolei przy Zagrodzie Młynarskiej posadzony został kolejny symboliczny dąb, który posadził Nadleśniczy z Nadleśnictwa Turek - Bartosz Perz. W sąsiedztwie zagrody od 2018 roku pojawiło się już ponad sto drzew. Mimo, że akcję zainicjowaną przez burmistrza Uniejowa nazwano ,,100 dębów na 100 lat odzyskania niepodległości"w alei dębowej, która powstała wzdłuż ul. abp. Jakuba Świnki, znalazły się 123 drzewa. Liczba nie jest przypadkowa, bo upamiętnia odzyskanie przez naszą Ojczyznę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów.

,,To symbol dobrej współpracy pomiędzy gminą i nadleśnictwem" - mówił podczas wkopywania dębu nadleśniczy Bartosz Perz, któremu towarzyszył burmistrz Józef Kaczmarek.

Koło łowieckie nr 16 ,,Gęgawa" w Uniejowie, które w tym roku obchodzi 75 lat istnienia. przygotowało dla dzieciaków biorących udział w akcji niespodziankę. W Hubertówce czekało na nie ognisko oraz kiełbaski ufundowane przez myśliwych.

Wcześniej Paweł Dzikowski - łowczy z Koła Gęgawa opowiadał uczniom o łowiectwie, uniejowskiej ścieżce dydaktycznej oraz zwierzętach zamieszkujacych okoliczne lasy. Na zakończenie młodzież miała okazję strzelać z wiatrówek pod okiem myśliwych z Uniejowa.

Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości osdśpiewano również wspólnie Hymn.

[ZT]6694[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%