Zamknij
REKLAMA

Kto będzie gwiazdą koncertu organizowanego przez Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni?

11.09, 18.11.2022 . Aktualizacja: 10.03, 20.11.2022
Grupie integracyjnej po raz kolejny towarzyszyć będą instrumentaliści z Uniejowa.
REKLAMA

„Mnie nic nie minęło” – taki tytuł nosi tegoroczny projekt realizowany przez Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na 2022 rok. Projekt odbywa się w Uniejowie dzięki głosom mieszkańców gminy w budżecie obywatelskim, dzięki zaangażowaniu Uniejowskiego Stowarzyszenia Aktywni oraz wsparciu partnerów – Uzdrowiska Termalnego Uniejów, PGK Termy Uniejów, Aparthotelu Termy Uniejów oraz M-GOK w Uniejowie. Dzięki stowarzyszeniu, Uniejów odwiedzą kolejni artyści - między innymi znakomity autor tekstów, najbardziej znanych polskich piosenek.

Projekty muzyczno-integracyjne organizowane są w Uniejowie od 2013 roku. Podobnie jak w latach poprzednich w projekcie biorą udział utalentowani muzycznie młodzi mieszkańcy z Gminy Uniejów oraz gmin ościennych.

Wcześniej Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni współpracowało m.in. z Mietkiem Szcześniakiem, Arką Noego czy zespołem Raz Dwa Trzy. Obok dzieci i młodzieży w projekcie udział biorą również utalentowane artystycznie osoby z niepełnosprawnością.

[ZT]4868[/ZT]

Projekt wystartował 1 września br., a 5 grudnia w Aparthotelu Termy Uniejów odbędzie się jego finał - koncert prezentujący pracę warsztatową uczestników.

Tematyka tegorocznego projektu artystycznego dotyczy twórczości artystów, którzy w swojej karierze artystycznej uczestniczyli w Ogólnopolskim Studenckim Przeglądzie Piosenki Turystycznej YAPA w Łodzi. Łódzka YAPA to największe takie wydarzenie w Polsce i jeden z najstarszych festiwali poezji śpiewanej, piosenki turystycznej i studenckiej w kraju.

W koncercie pt. „MNIE NIC NIE MINĘŁO” zostaną zaprezentowane najbardziej znane utwory z łódzkiego festiwalu oraz twórczość autorska jednego z pierwszych jej laureatów, wybitnego poety, prozaika i autora tekstów piosenek – Jacka Cygana. 

Jacek Cygan to autor tekstów m.in. takich przebojów jak: „Nietykalni” (wyk. Papa Dance), „Pokolenie” (wyk. Kombii), „Diamentowy kolczyk” (wyk. Anna Jurksztowicz), „Zwierzenia Ryśka, czyli Jedzie pociąg” (wyk. Ryszard Rynkowski), „To nie ja!” (wyk. Edyta Górniak).

Obok Jacka Cygana i grupy projektowej na scenie pojawią się muzyczne niespodzianki. Szczegóły już wkrótce.

 

 

[ZT]6744[/ZT]

[ZT]6736[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%