Zamknij
REKLAMA

Myśliwi świętują, czyli 75 lat ,,Gęgawy" [FOTO]

09.58, 20.11.2022 . Aktualizacja: 14.37, 20.11.2022
W Uniejowie odbyły się uroczystości z okazji jubileuszu 75-lecia Koła Łowieckiego "Gęgawa". Podczas spotkania w uniejowskim zamku uhonorowano zasłużonych członków i przyjaciół koła oraz wręczono odznaczenia i dyplomy. 
REKLAMA

W Uniejowie odbyły się uroczystości z okazji jubileuszu 75-lecia Koła Łowieckiego "Gęgawa". Podczas spotkania w uniejowskim zamku uhonorowano zasłużonych członków i przyjaciół koła oraz wręczono odznaczenia i dyplomy. 

Myśliwi w Uniejowie świętują, czyli 75 lat ,,Gęgawy" 

Uroczystości z okazji jubileuszu uniejowskich myśliwych rozpoczęła msza św. odprawiana przez ks. Infułata Andrzeja Ziemieśkiewicza - proboszcza uniejowskiej parafii. Po mszy członkowie "Gęgawy" oraz zaproszeni goście przemaszerowali do zamku, gdzie odbyła się dalsza część obchodów. 

[FOTORELACJA]1459[/FOTORELACJA]

Uniejowskie koło otrzymało najwyższe z odznaczeń - ZŁOM, jakie nadawane jest przez Polski Związek Łowiecki. Odznaczenie wręczyli Tomasz Pilarz - członek Naczelnej Rady Łowieckiej i Piotr Kalus - łowczy okręgowy w Sieradzu.

Uroczystość rozpoczął i prowadził Paweł Dzikowski, a po wprowadzeniu sztandarów i przywitaniu gości historię koła przedstawił prezes Witold Ochapski. Jubileusz był okazją, by uhonorować myśliwych za ich pracę na rzecz koła i PZŁ oraz podziękować instytucjom  i osobom  współpracującym na rzecz łowiectwa.

Srebrne Medale Zasługi Łowieckiej otrzymali: Witold Ochapski, Adam Kosmalski, Paweł Leszczyński, Tadeusz Marian Trzebiński, Józef Kazimierz Galoch, Paweł Dzikowski, Dariusz Trocha. Brązowy Medal Zasługi Łowieckiej otrzymał Daniel Szafarz.

Na wniosek uniejowskiego koła, Zarząd Okręgowy PZŁ w Sieradzu nadał odznaczenia ,,Za zasługi dla łowiectwa ziemi sieradzkiej", które otrzymali:  Małgorzata Komajda, Elżbieta Goszczyk, Marzena Cebulska, Urszula Tomczyk, Halina Kosmalska i Marcin Pamfil.

Z kolei Zarząd Okręgowy PZŁ w Łodzi nadał ,,Medal zasłużony dla łowiectwa wojewodztwa łódzkiego" Józefowi Kaczmarkowi -burmistrzowi Uniejowa.

Za długoletnie członkostwo w klubie oznaczeniem honorowym odznaczony został Janusz Kosmalski.

Wyróżnienia i Podziękowania za czynne prace na rzecz koła odebrali myśliwi: Zbigniew Warych, Tomasz Urbańczyk i Władysław Skalski, Kazimierz Charuba

Okolicznościowe dyplomy wręczono członkom koła, którzy odnosili sukcesy na zawodach strzeleckich, byli to: Adam Kosmalski, Paweł Leszczyński, Marek Wojtczak, Dawid Rosiak i Paweł Dzikowski.

Następnie zaproszeni goście zabrali głos, przekazując na ręce prezesa Witolda Ochapskiego podziękowania  za dotychczasową działalność koła i gratulacje z okazji jubileuszu. Na zakończenie akademii zaproszono wszystkich na biesiadę do restauracji Herbowa.

75 lat Koła łowieckiego nr 16 ,,GĘGAWA'' w Uniejowie 

Koło Łowieckie Gęgawa powstało w listopadzie 1947 r. z inicjatywy mieszkańców Uniejowa i Świnic Warckich. Na początku funkcjonowało jako koło Łowieckie nr 138 z siedzibą w Świnicach, by w roku 1977, po zmianie administracyjnej kraju stać się Kołem Łowieckim nr 16 w Uniejowie.

Od 75 lat ,,Gęgawa'' gospodaruje niezmiennie na tym samym terenie, a na przestrzeni lat zmieniła się tylko numeracja obwodów łowieckich oraz ich powierzchnia. Zawsze jednak obejmowały one tereny gminy Uniejów, Świnic Warckich i Wartkowic. W ubiegłym roku połączono dotychczasowe trzy obwody w jeden o łącznej powierzchni ponad 14 000 ha. 

Obecnie koło liczy 65 członków i pięcioro stażystów. Od początku istnienia wpisuje się ono w zadania współczesnego łowiectwa prowadząc zrównoważoną gospodarkę oraz podejmując działania mające na celu ochronę przyrody i dzikich zwierząt. Swoimi działaniami myśliwi dążą do zachowania wszystkich gatunków zwierząt. Co ważne, działalność myśliwych to nie tylko polowania, ale budowa ambon, paśników, dokarmianie zwierzyny. Członkowie koła regularnie zasilają łowiska kuropatwa, bażantami i dzikimi królikami. Na 37 ha łąk i torfowisk należących do koła prowadzone są działania rolno-środowiskowe w celu zachowania cennych przyrodniczo obszarów i równowagi środowiska przyrodniczego.

[ZT]6698[/ZT]

 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%