Zamknij
REKLAMA

Strzelnica w Uniejowie oficjalnie otwarta. Ile będzie kosztowało strzelanie z broni pneumatycznej?[FOTO]

12.35, 20.11.2022 . Aktualizacja: 10.44, 21.11.2022
20 listopada 2022 roku o godz. 11.00 w Uniejowie odbyło się oficjalnie otwarcie strzelnicy pneumatycznej. Działać tutaj będzie reprezentujący Ligę Obrony Kraju Klub Strzelecki ,,Warta Uniejów", a korzystać z niej będzie mógł każdy, kto chce spróbować swoich umiejętności strzeleckich lub w przyszłości zdobyć uprawnienia. Na zdjęciu Józef Kaczmarek - burmistrz Uniejowa. Fot. Michał Kubacki
REKLAMA

20 listopada 2022 roku o godz. 11.00 w Uniejowie odbyło się oficjalnie otwarcie strzelnicy pneumatycznej. Działać tutaj będzie reprezentujący Ligę Obrony Kraju Klub Strzelecki ,,Warta Uniejów", a korzystać z niej będzie mógł każdy, kto chce spróbować swoich umiejętności strzeleckich lub w przyszłości zdobyć uprawnienia.

Strzelnica w Uniejowie już otwarta. Zobacz zdjęcia i cennik

[FOTORELACJA]1460[/FOTORELACJA]

Na lokalizację strzelnicy wybrany został budynek po dawnej kotłowni ośrodka zdrowia w Uniejowie, mieszczący się przy ulicy Orzechowej 6. To tutaj będą się odbywały treningi, zawody oraz szkolenia strzeleckie. W najbliższych dniach, jak mówi Krzysztof Ochocki -  prowadzący uniejowską strzelnicę, ustalone zostaną godziny, w których korzystać będzie można z obiektu. Do tego czasu, osoby chcące postrzelać z broni pneumatycznej mogą ustalać  godziny indywidualnie pod numerem tel. 608 358 922.

Nieruchomość została bezpłatnie użyczona przez burmistrza Uniejowa na rzecz Ligi Obrony Kraju, którą podczas oficjalnego otwarcia reprezentował prezes Łódzkiej Organizacji Wojewódzkiej LOK Bogdan Rzeszutek. To właśnie Urząd Miasta w Uniejowie i Liga Obrony Kraju pokryły koszty adaptacji nieużytkowanych lokali na strzelnicę, której pomysłodawcą  i prowadzącym jest Krzysztof Ochocki.

 

Do dyspozycji Klubu Strzeleckiego „Warta Uniejów” (reprezentującego LOK) oddane zostało około 100 m² powierzchni, z czego 10,85 m² zajmować będzie magazyn na broń, a pozostałe 88,40 m² przeznaczone zostanie na strzelnicę pneumatyczną. Obecnie w strzelnicy działać będzie 8 instruktorów, pod których opieką szlifować strzeleckie umiejętności będą  m.in. uczniowie ze szkół podstawowych gminy Uniejów, ale swoją ofertę współpracy Klub będzie kierował także do szkół podstawowych i średnich z Poddębic oraz wszystkich, które chciałyby korzystać ze strzelnicy, chociażby w ramach zajęć Przysposobienia Obronnego, realizowanego w szkołach średnich.

,,Pomysł na strzelnicę był taki, żeby odciągnąć młodzież od laptopa i od smartfona, by można przyjść z kolegami podyskutować, postrzelać i brać udział we współzawodnictwie" - mówił podczas oficjalnego otwarcia pomysłodawca powstania strzelnicy Krzysztof Ochocki.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in. dyrektorzy szkół, z którymi chce współpracować klub - Edyta Miśkiewicz - dyrektor SP w Wilamowie, Piotr Kozłowski - dyrektor SP w Uniejowie i Andrzej Karkowski - dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Świnicach Warckich.

Na oficjalnym otwarciu obecny był również Maciej Ustarbowski z BOR Grupy i Niepublicznej Placówki Kształcenia Ustawicznego z Krakowa, która rozpoczęła współpracę z uniejowskim klubem. Dzięki tej współpracy w ostatnich tygodniach uprawnienia na prowadzącego strzelanie lub instruktora strzelectwa zdobyło w Uniejowie już kilka osób. Część z nich dzisiaj odebrało legitymacje potwierdzające zdobycie uprawnień.

Współpraca z BOR Grupą to także kolejne plany, jak mówił Maciej Ustarbowski, w ofercie szkoleniowej znajdują się bowiem nie tylko szkolenia strzeleckie, ale także kursy samoobrony, taktyki i bezpieczeństwa, które firma chciałaby prowadzić również w Uniejowie. Pierwsze planowane to szkolenia z samoobrony i bezpieczeństwa kierowane do ratowników medycznych.

Kto może korzystać ze strzelnicy w Uniejowie i za ile? Cennik strzelnicy w Uniejowie

Strzelanie z broni pneumatycznej przeznaczone jest dla osób dorosłych lub młodzieży, która ukończyła 12 rok życia (za zgodą rodziców).  Niepełnoletni członkowie klubu, którzy opłacają miesięczne składki w wysokości 10 zł za każdy strzał zapłacą 20 groszy. W przypadku pełnoletnich członków klubu, miesięczna składka członkowska wynosi 20 zł i również 20 groszy za każdy strzał.

W przypadku korzystania ze strzelnicy przez osoby nie będące członkami uniejowskiego klubu, za 10 zł można oddać 13 strzałów do tarczy. Każde kolejne 10 strzałów to koszt 5 zł.

Na zdjęciu Grzegorz Stefański - jeden z instruktorów strzelnicy w Uniejowie.

Prezes Łódzkiej Organizacji Wojewódzkiej LOK Bogdan Rzeszutek wręczył dzisiaj burmistrzowi Uniejowa odznaczenie zarządu głównego LOK  - srebrny medal za zasługi dla Ligi Obrony Kraju w ramach podziękowań za finansowe wsparcie stworzenia strzelnicy.

Strzelnica umożliwia strzelanie z karabinków i pistoletów pneumatycznych sześciu osobom jednocześnie, na odległość pełnowymiarowej strzelnicy, wynoszącej 10 m. Obiekt wyposażony jest m.in. w śrutochwyty oraz tzw. tarczociągi, które umożliwiają zmianę odległości zatrzymywania tarcz.

W ciągu najbliższych dwóch lat w Uniejowie ma również powstać pełnowymiarowa strzelnica otwarta, która da możliwość posługiwania się bronią palną oraz doskonalenie strzeleckich umiejętności sportowych. Jak mówił prezes Bogdan Rzeszutek, poczynione zostały już pierwsze kroki w celu stworzenia drugiej strzelnicy otwartej.

,,Następnym projektem jest utworzenie pełnowymiarowej strzelnicy kulowej. To bardziej kosztowny proces, ale mamy tutaj duże wsparcie ze strony Zarządu Głównego LOK, gromadzimy pieniądze i myślę, że w ciągu dwóch lat powstanie ten obiekt tutaj niedaleko, cztery kilometry od tego miejsca. Mam nadzieję, że dalszy ten proces będzie trwał i powstanie tutaj baza dla szkolenia strzeleckiego na europejskim poziomie" - mówi Bogdan Rzeszutek Prezes Łódzkiej Organizacji Wojewódzkiej LOK

Jak zapewnia klub, strzelanie odbywać się będzie pod okiem doświadczonych instruktorów strzelania posiadających wymagane uprawnienia. Ponadto strzelnica przeszła pozytywnie kontrolę Agencji Biura Wewnętrznego w Łodzi.

W sobotę w uniejowskiej strzelnicy rozegrano już pierwsze zawody strzeleckie, w których udział wzięli reprezentanci szkół z Uniejowa, Wilamowa, Świnic Warckich oraz harcerzy z Wilamowa. Zawody o Puchar Prezesa LOK w kategorii dziewcząt wygrała Maja Pawlak (Wielenin), drugie miejsce zajęła Róża Kudanowska (Wielenin), a trzecie Weronika Powłoka (Wielenin). Wśród chłopców puchar zdobył Szymon Włodarczyk (Wilamów), drugie miejsce zajął Szymon Rosik (Wielenin), a trzecie Witold Chybczyński (Wilamów).

[ZT]6746[/ZT]

 

[ZT]6589[/ZT]

 

[ZT]6736[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%