Zamknij
REKLAMA

Szlachetna Paczka także w Uniejowie. Już można wybierać rodziny i pomóc

13.52, 30.11.2022 . Aktualizacja: 14.52, 12.12.2022
REKLAMA

Szlachetna Paczka 2022 wystartowała. Kilka dni temu na stronie www.szlachetnapapaczka.pl została oficjalnie otwarta Baza potrzebujących rodzin włączonych do tegorocznej edycji programu. Aby zostać darczyńcą i przygotować paczkę, wystarczy wybrać rodzinę i wspólnie ze znajomymi czy przyjaciółmi spełnić nie tylko konkretne potrzeby, ale i marzenia osób potrzebujących, o które często wstydzą się prosić. Wśród potrzebujących znalazły się również rodziny i samotne osoby z gminy Uniejów i okolic, do których dotarł zespół wolontariuszek Szlachetnej Paczki z Uniejowa.

Uniejów. Jak zostać Darczyńcą Szlachetnej Paczki?Już można wybierać rodziny i pomóc

Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Mądra pomoc trafia do najbardziej potrzebujących w ramach Paczki już od ponad 20 lat. 

W tym roku akcja dotarła również po raz trzeci do rodzin z Uniejowa i okolic, dzięki wolontariuszkom, które działają od kilku miesięcy w zespole Szlachetnej Paczki. Liderem w rejonie w tym roku jest Aleksandra Dęga, zastępcą Ewa Kolasa, a wolontariuszką Milena Nockowska -Bernardziak. To ciężka praca trzech kobiet sprawia, że pomoc może trafić aż do 24 rodzin, które trafiły do bazy Szlachetnej Paczki.

Na stronie internetowej Szlachetnej Paczki pojawiają się opisy rodzin z gminy Uniejów i okolic, które będzie można wybrać i to właśnie im pomóc. Ponieważ wciąż trwa weryfikacja zgłoszeń, cześć z nich pojawi się dopiero w najbliższych dniach, również na początku grudnia, dlatego warto śledzić stronę internetową akcji. Obecnie na stronie opublikowano już kilka osób i rodzin z gminy, które czekają ma pomoc. Oczywiście można wybrać potrzebujących z całej Polski, jednak należy wtedy dostarczyć zakupione dary bezpośrednio do magazynu obsługującego daną rodzinę. Pomagając osobom lokalnie, zebrane przedmioty i prezenty będziesz mógł dostarczyć do magazynu na terenie Uniejowa.

,,Zachęcamy firmy i osoby prywatne do łączenia się i wybierania rodzin, którym wspólnie pomożemy spędzić piękne święta'' - zachęcają wolontariuszki Szlachetnej Paczki w Uniejowie.

Ty też możesz pomóc tym, którzy mają mniej szczęścia. Wejdź na https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/lista-rodzin/359 i wybierz rodzinę.

 

Jak zostać Darczyńcą Szlachetnej Paczki?

Wystarczy wejść na stronę https://bit.ly/SZP-ZostanDarczynca i wybrać odpowiednie województwo, do którego będziesz mógł dostarczyć PACZKĘ. Zapoznaj się z historiami Rodzin i wybierz tę, z którą chcesz podzielić się dobrem.

W grupie raźniej! Zbierz ekipę, z którą przygotujesz PACZKĘ. Możesz stworzyć listę zakupów, np. w Excelu, a następnie udostępnić ją współdarczyńcom, tak, aby każdy mógł edytować plik i przypisać się do konkretnych zakupów. Możesz także zdecydować się na stworzenie zbiórki pieniężnej. W takim przypadku pamiętaj, aby podać współdarczyńcom Twój numer konta. Skompletuj z zespołem niezbędne produkty dla wybranej Rodziny - listę otrzymasz w mailu potwierdzającym wybór Rodziny. Pamiętajcie, że ważne jest spełnienie potrzeb wskazanych przez Rodzinę jako kluczowe (są one wyróżnione w każdym z opisów Rodziny).

 

Bądź w stałym kontakcie z Wolontariuszem/ką, którzy opiekują się wybraną przez Ciebie Rodziną. Zapakuj pięknie PACZKĘ - w końcu to prezent, więc obok mocnych kartonów i taśmy klejącej, przyda się również ozdobny papier i świąteczne kokardy.  Dostarcz paczkę do odpowiedniego magazynu przypisanego do wybranej Rodziny. Jego adres i godziny otwarcia znajdziesz w wiadomości, którą otrzymasz po wyborze Rodziny. A na mecie… Poczuj satysfakcję i radość z pomagania.

[ZT]4852[/ZT]

[ZT]6806[/ZT]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

[POGODA]1669813518092[/POGODA]

[ZT]6797[/ZT]

 

 

 

 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%