Zamknij
REKLAMA

Zobacz jak wicestarosta poddębicki i inni opowiadają bajki [WIDEO]

09.56, 07.12.2022 . Aktualizacja: 08.18, 09.12.2022
REKLAMA

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Poddębicach realizuje projekt pt. "Tu się czyta! Czytamy literaturę dziecięcą", dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Promocja czytelnictwa. W ramach tego zadania został przeprowadzony cykl spotkań, podczas których zaproszeni lektorzy czytali książki dla dzieci. Wśród nich znalazł się między innymi wicestarosta poddębicki, radny oraz pani strażak.

Zobacz jak wicestarosta poddębicki i inni opowiadają bajki [WIDEO]

[FOTORELACJA]1472[/FOTORELACJA]

Celem projektu jest promowanie czytelnictwa dla dzieci w powiecie poddębickim oraz podkreślenie roli książki i literatury w rozwoju młodego człowieka.

Jego głównym zamierzeniem jest promocja głośnego czytania wśród dzieci w wieku przedszkolnymi wczesnoszkolnym. Poprzez organizację wydarzenia chcemy przedstawić zalety czytania oraz zachęcić dzieci do codziennego obcowania z książką - wyjaśnia Edyta Durka – Dyrektor PBP w Poddębicach.

W ramach tego zadania został przeprowadzony cykl spotkań, podczas których zaproszeni lektorzy czytali wybrane fragmenty lub całości utworów dla dzieci. Lektorami byli przedstawiciele lokalnych instytucji, placówek kulturalno-oświatowych oraz osoby chętne spoza środowiska bibliotekarskiego. Utwory zostały tak wybrane, aby całość wydarzenia niosła ze sobą ważne dla małego dziecka przesłanie.

Wśród osób, które wzięły udział w projekcie i czytały dzieciom bajki i inne książki znaleźli się m.in. Piotr Majer - wicestarosta poddębicki, Ilona Kubis-Kałucka - dyrektor PCPR w Poddębicach, Przemysław Jaszczak - radny powiatowy i Patrycja Grzelewska z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Poddębicach.

Czytania zostały już nagrane i umieszczone na: kanale YouTube Powiatowej Biblioteki Publicznej w Poddębicach https://www.youtube.com/channel/UCv5-Bs1gm3JkHF-KpH-ai9g oraz na naszej stronie: www.pbppoddebice.pl.

Zapraszamy do oglądania nagranych wystąpień, a lektorom bardzo serdecznie dziękujemy za udział w naszym projekcie - informuje biblioteka.

Projekt "Tu się czyta! Czytamy literaturę dziecięcą", dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Promocja czytelnictwa.

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

[ZT]6826[/ZT]

 

 

 

 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%