Zamknij
REKLAMA

Uniejów przekaże do Ukrainy ważny sprzęt. Radni zdecydowali podczas sesji

07.44, 09.12.2022 . Aktualizacja: 14.36, 09.12.2022
Uniejów przekaże do Ukrainy ważny sprzęt. Tak radni zdecydowali podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Uniejowie.
REKLAMA

Radni miejscy w Uniejowie zdecydowali podczas sesji 8 grudnia 2022 roku o przekazaniu partnerskiemu miastu Truskawiec w Ukrainie generatora prądotwórczego. To  wsparcie dla Ukrainy, w której wciąż trwa wojna z Rosją.

Uniejów przekaże do Ukrainy ważny sprzęt. Radni zdecydowali podczas sesji o przekazaniu agregatu prądotwórczego

W Ukrainie wciąż trwa wojna wywołana przez Rosję, której wojska niszczą i bombardują również infrastrukturę krytyczną, w tym elektrownie i obiekty energetyczne. Powoduje to problemy z dostępem do prądu dla wielu Ukraińców, w tym zagraża bezpieczeństwu działania szpitali i funkcjonowania ogrzewania w okresie zimy.

Pomoc w tej kwestii dla miasta Truskawiec zaoferował samorząd Uniejowa. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej podjęto jednogłośnie uchwałę w sprawie udzielenia pomocy miastu przez Gminę Uniejów.

Dzięki temu do Ukrainy trafi generator prądotwórczy, celem wsparcia działania działania szpitala w Truskawcu. 

O sprawie podczas sesji mówił burmistrz Józef Kaczmarek, który był inicjatorem pomocy:

,,Nie organizujemy w tej chwili zbiórek, wiemy, że sytuacja ekonomiczna w tej chwili jest dosyć trudna, ale też w żaden sposób nieporównywalna do tej, jaka jest w Ukrainie. W związku z tym wyszliśmy z propozycją, by taki generator przekazać, ponieważ sami dysponujemy kilkoma takimi generatorami. Myślę, że będzie dobrze służył, tym bardziej, że w Truskawcu jest szpital, gdzie przebywa wiele ofiar wojny" - mówił Józef Kaczmarek.

Truskawiec jest miastem partnerskim Uniejowa od 2013 roku. To miasto uzdrowiskowe w Ukrainie, w obwodzie lwowskim, liczące przed wybuchem wojny z Rosją blisko 30 tysięcy mieszkańców. 

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%