Coraz więcej osób decyduje się na zimowe kąpiele w jeziorach, rzekach czy morzu. Morsowanie to popularna forma rekreacji, polegająca na krótkotrwałym zanurzaniu się w wodzie w niskich temperaturach. Komando Foki, czyli morsy z Uniejowa nie tylko regularnie kąpią się w rzece Warcie, ale biorą również udział w wyjazdowych ogólnopolskich zlotach miłośników morsowania.
Komando Foki z Uniejowa na zlotach morsów w Mielnie i Przykonie [FOTO]
[FOTORELACJA]1509[/FOTORELACJA]
Morsowanie to nie tylko kąpiel w lodowatej wodzie, ale także sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu. Uniejowskie morsy spotykają się zazwyczaj w jesienne i zimowe niedziele o godz. 11:00 na plaży, kiedy temperatura wody ma zaledwie kilka stopni Celsjusza.
XX Międzynarodow Zlot Morsów w Mielnie
Ośmioosobowa reprezentacja Morsów Komando Foki z Uniejowa wzięła udział w XX Międzynarodowym Zlocie Morsów w Mielnie. Wspólna, finałowa kąpiel w Bałtyku odbyła się 12 lutego 2023 r. Do Mielna przyjechały morsy ze wszystkich zakątków Polski, ale nie zabrakło też morsów z Finlandii, Czech, Słowacji, Węgier i Niemiec. Tradycyjnie już na kończącą zlot kąpiel uczestnicy zlotu przemaszerowali ulicami Mielna.
Na plaży była profesjonalna rozgrzewka i końcowe odliczanie do wspólnego wejścia do Bałtyku, którego temperatura wynosiła tego dnia 3 stopnie Celsjusza. Gdy morsy weszły do morza, śpiewając hymn zlotu, ze sceny podano informację, że kąpie się równocześnie 8893 osób, najwięcej w historii tych spotkań.
Niezapomniane wrażenia i wspaniała atmosfera spotkania sprawiły, że Komando Foki za rok również wezmą udział w tej imprezie, ale ze znacznie większą reprezentacją. Kolejny XXI Zlot Morsów w Mielnie odbędzie się w dniach 8-11.02.2024r. - mówi Izabela Augustowska z klubu Komando Foki.
XI Inwazja Morsów w Przykonie
Z kolei w minioną niedzielę, 26 lutego uniejowskie morsy wzięły udział w zlocie w Przykonie. Na XI Inwazję Morsów pojechało 16. morsów z Grupy Komando Foki.
Uniejowski klub morsów istnieje już od 2008 roku i zrzesza kilkudziesięciu miłośników kąpieli w zimnej wodzie. Na wspólne kąpiele do Uniejowa przyjeżdżają nie tylko osoby z terenu powiatu poddębickiego, ale również z dalszych miejscowości województwa łódzkiego oraz z wielkopolski.
Wszystkich, którzy chcieliby przyłączyć się do morsów zapraszamy już w najbliższą niedzielę 05.03.2023r. przed godz.11. na uniejowską plażę. Najbliższe morsowanie połączone będzie z ogniskiem integracyjnym z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.
[ZT]7268[/ZT]
[ZT]1210[/ZT]
[ZT]1739[/ZT]