Zamknij
REKLAMA

Daniel Olbrychski gościem turnieju rycerskiego.

05:18, 02.07.2017 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Za nami pierwszy dzień XIII Wielkiego Turnieju Rycerskiego na Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich. Gwiazdą tego dnia był aktor Daniel Olbrychski, który poprowadził dwa pokazy „200 lat husarii”.

Pokaz Husarii prezentował Sandomierski Ośrodek Kawaleryjski Andrzej Bury, gwarantujący widowiskowe inscenizacje historyczne. To na jego zaproszenie współpracę przyjął Daniel Olbrychski.

  „W naszych widowiskach chcemy pokazać, może trochę burząc mity, które narosły wokół polskiej husarii, jak  husaria zmieniała się przez 200 lat jej istnienia. Pana Daniela Olbrychskiego traktujemy jako specjalnego  gościa, który zwykle wciela się w role monarchów, którzy towarzyszą husarii. Dzisiaj to był między innymi  Jan III Sobieski” - powiedział Andrzej Bury Dowódca Sandomierskiego Ośrodka Kawaleryjskiego.

Gościem turnieju był Marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień, który od uniejowskiego bractwa rycerskiego otrzymał pamiątkową szablę.

W bogatym programie tegorocznego turnieju były także pokazy sokolnicze grupy „Vancos”, pokazy tańca dawnego, koncerty muzyki dawnej, walki rycerskie, zabawy plebejskie dla publiczności. W trakcie wydarzenia swój program na żywo i wejścia antenowe z Uniejowa miało Radio Zet. Stacja radiowa po raz kolejny odwiedziła uzdrowisko ze swoim "Zet Cafe", w ramach, którego stanęły stoiska z bezpłatną kawą przygotowywaną przez baristki czy strefa relaksu. 

Podczas turnieju po raz pierwszy można było kupić kosmetyki, które produkowane są na bazie uniejowskiej wody termalnej. Obecnie dostępne są dwie linie: Termy Uniejów Cosmetics  i Termy Uniejów ZOO. Ta druga linia to specjalne preparaty przeznaczone dla zwierząt.

A my zapraszamy na drugi dzień turnieju, który już w niedzielę 2 lipca od godziny 12.00

wkrótce na naszym portalu videorelacja z turnieju i  Daniel Olbrychski specjalnie dla uniejow.net.pl

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (6)

KapselKapsel

1 0

ale z tym zaproszeniem na 2 lipca godzinę 12 to chyba coś nie tak 11:42, 04.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

@enas@enas

1 0

2 lipiec to wtorek , a nie niedziela 21:05, 04.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

majekmajek

2 0

ludzie, komentujecie jakiś artykuł z 2017 roku!! 09:25, 06.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

@enas@enas

1 0

majek nie czytasz ze zrozumieniem Oni nie komentują lecz dyskretnie wskazują Moderatorowi na błąd o którym Ty piszesz 18:42, 13.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

olkaolka

1 1

Raczej Ty nie czytasz ze zrozumieniem, bo artykuł jest sprzed dwóch lat, a komentujecie go, jakby dotyczył aktualnych wydarzeń z 2019!!! 09:24, 21.05.2019


@enas@enas

0 0

Oleńko - Kapsel pisze ,że z tym /artykułem/ coś nie tak, ja dyskretnie piszę ,że 2 lipiec to wtorek a nie niedziela , Majek pisze ,że to artykuł 2017 roku i wtedy napisano Majkowi ,że zwracano dyskretnie Moderatorowi na błąd o którym pisze Majek i Ty - więc jeszcze raz przeczytaj ze zrozumieniem i zwróć uwagę ,że nikt nie komentuje tego artykułu tylko sugeruje błąd. 19:00, 25.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone