Zamknij
REKLAMA

Połączyła ich pasja do piłki nożnej

07.00, 15.09.2017 M.K
Skomentuj
REKLAMA

I Integracyjny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego „POŁĄCZENI PASJĄ”, który rozegrano w Uniejowie 13 września, to jedyny taki turniej piłkarski w Polsce. Dzięki inicjatywie Uniejowskiego Stowarzyszenia Aktywni udało się zorganizować widowisko sportowe,  które połączyło na boisku osoby niepełnosprawne i pełnosprawne.  

"Ten turniej to było troszeczkę takie moje marzenie, które dzisiaj się spełnia. Wcześniej w Olimpiadach Specjalnych mieliśmy Turniej Przyjaciół Olimpiad Specjalnych, który niestety gdzieś się nam zapodział. Liczymy na cykliczność tego wydarzenia, a także na to,  że w przyszłym roku będziemy mogli wziąć większy udział, również w przygotowaniach tego turnieju. Mogę tylko pogratulować organizatorom i powiedzieć, że  to rewelacyjny pomysł, rewelacyjne miejsce i rewelacyjny turniej" - podsumował Jan Bujnowicz, prezes łódzkiego oddziału Olimpiady Specjalne Polska, który wraz z Piotrem Kozłowskim, prezesem Uniejowskiego Stowarzyszenia Aktywni, otworzył turniej.

W turnieju udział wzięło około 150 osób, w tym zawodnicy, trenerzy i opiekunowie oraz zaproszeni goście, wśród których znaleźli się: Dariusz Klimczak – Wicemarszałek Województwa Łódzkiego oraz Marcin Młynarczyk – Dyrektor Kancelarii Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia,który objął imprezę swoim patronatem. Na boisku pojawili się także Burmistrz Uniejowa Józef Kaczmarek i Wiceburmistrz Piotr Majer.

Podczas rozgrywek, które odbywały się na Kompleksie Boisk im. Włodzimierza Smolarka w Uniejowie, mecze rozegrało 5 zespołów Olimpiad Specjalnych Polska (grupa czerwona),  4 zespoły Grupy Młodzik E1 (grupa zielona) i  2 drużyny AMP Futbolu (grupa niebieska) zawodników po amputacjach. Warto dodać, że reprezentacja Polski w AMP Futbolu  przebywa aktualnie w Instytucie zdrowia Człowieka – Uzdrowisko Uniejów Park na zgrupowaniu przed ME w Turcji.

"Unikatową formą tej rywalizacji jest pokazanie pasji i tego, jak można cieszyć się grą w piłkę nożną, mimo dysfunkcji narządu ruchu czy dysfunkcji intelektualnej, jak i będąc absolutnie sprawnym.  Na tym turnieju młodzież uczy się zaangażowania i podejścia do gry w piłkę od starszych kolegów, którzy są niepełnosprawni. Dzisiaj wszyscy grają na tych samych boiskach, tymi samymi piłkami, mają tych samych sędziów. To pokazuje, że na boiskach niczym się nie różnią. To pokazujemy w MECZU PRZYJAŹNI" - powiedział Piotr Woźniak, wiceprezes Uniejowskiego Stowarzyszenia Aktywni .


Na zakończenie imprezy odbył się MECZ PRZYJAŹNI, w którym w pierwszej drużynie wystąpili zawodnicy grający w turnieju, a w drugiej "Przyjaciele". Z trybun drużynom dopingowali m.in.: Janusz Kosmalski – Przewodniczący Rady Miejskiej w Uniejowie, Paweł Czarnecki – kierownik Instytutu Zdrowia Człowieka – Uzdrowisko Uniejów Park, Jan Bujnowicz – prezes Olimpiady Specjalne Polska, Piotr Kozłowski – prezes Uniejowskiego Stowarzyszenia Aktywni, radny Rady Powiatu Poddębickiego, Mirosław Madajski – radny Rady Miejskiej w Uniejowie. Żeby nikogo nie pominąć poniżej prezentujemy skład obu drużyn, które wystąpiły w meczu.

PRZYJACIELE

Dariusz Klimczak – Wicemarszałek Województwa Łódzkiego (grający trener)
Marcin Młynarczyk – Dyrektor Kancelarii Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia
Józef Kaczmarek – Burmistrz Uniejowa (grający trener)
Piotr Majer – Wiceburmistrz Uniejowa
Jakub Popławski – reprezentant Polski AMP FUTBOL POLSKA
Rafał Bieńkowski – reprezentant Polski AMP FUTBOL POLSKA
Jakub Kożuch – reprezentant Polski AMP FUTBOL POLSKA
Krzysztof Wrona – reprezentant Polski AMP FUTBOL POLSKA
Dariusz Nadolny – Dzielnicowy Uniejowa
Piotr Woźniak – Wiceprezes Uniejowskiego Stowarzyszenia Aktywni, opieka medyczna turnieju
Sławomir Goszczyk – radny Rady Miejskiej w Uniejowie
Rafał Wincenciak – Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Uniejowie
Jakub Pięgot – Kapelmistrz Młodzieżowej Harcersko – Strażackiej Orkiestry Dętej w Uniejowie
Tomasz Siwiński – Były piłkarz drużyny seniorskiej MGLKS Uniejów – Ostrowsko
Zbigniew Kuglarz – opiekun obiektów na Kompleksie Boisk im. Włodzimierza Smolarka
Trener honorowy drużyny PRZYJACIÓŁ: Marek Dragosz – trener reprezentacji AMP Futbol POLSKA

UCZESTNICY TURNIEJU

Daniel Balik (Łódź Plantowa)
Kamil Krawczyk (Łódź Plantowa)
Waldemar Kos (Czepów)
Damian Berczyński (Czepów)
Bogdan Stępień (Opoczno)
Szymon Dąbrowski (Opoczno)
Łukasz Tępiński (Opoczno)
Patryk Iwiński (Stemplew)
Grzegorz Kwaśny (Stemplew)
Patryk Bugajak Bramkarz (Uniejów)
Gracjan Madajski (Uniejów)
Jakub Kaczmarek Bramkarz (Poddębice)
Jakub Otto (Poddębice)
Kinga Wyrwas (Feniks Łódź)
Wiktor Czerwiński (Feniks Łódź)
Konrad Barcz (Łęczyca)
Krzysztof Zieliński (Łęczyca)
Michał Racki (Łódź Helenówek)
Krystian Rogalski (Łódź Tkacka
Paweł Stan (Łódź Tkacka)
Trenerzy: Michał Łabędzki (trener zwycięskiej ekipy w grupie zielonej) oraz Radosław Łypczak (trener zwycięskiej drużyny w grupie czerwonej).

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%