Zamknij
REKLAMA

Uniejowska Akademia Futbolu wprowadzi zmiany. Treningi podpatrywali w Wolfsburgu

07:37, 30.11.2017 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
fot. PAF

Uniejowska Akademia Futbolu od lutego przyszłego roku planuje wprowadzić zmiany w swoim systemie szkoleniowym. Staż trenerski w jednej z najlepszych akademii piłkarskich w Niemczech - VFL Wolfsburg odbył jeden z trenerów uniejowskiej akademii - Piotr Kozłowski.

Od 18 do 21 listopada Piotr Kozłowski przebywał na stażu trenerskim w VFL Wolfsburg. W jednej z najlepszych akademii piłkarskich klubu w Niemczech, w którym na co dzień występuje Ewa Pajor, a także reprezentant Polski - Jakub Błaszczykowski.

Piotr Kozłowski był pierwszym trenerem Ewy Pajor i między innymi dlatego udało mu się dostać na staż trenerski, który zorganizował Janusz Dajwłowski, trener Polskiej Akademii Futbolu - PAF. Kozłowski wysłał swoje zgłoszenie z informacją, że był pierwszym trenerem Ewy i tak trafił do grona trenerów z całej Polski, którzy wyjechali do Niemiec. Na co dzień Dajwłowski zajmuje się profesjonalnym, indywidualnym treningiem młodych piłkarzy. Jest on także trenerem w Wolfsburgu i jednocześnie łowcą talentów wśród polskich zawodników, którzy dzięki jego pomocy trafiają do niemieckiej akademii na testy oraz treningi.

Dzięki kilkudniowemu stażowi w Niemczech, Uniejowska Akademia Futbolu Ebiego Smolarka planuje, już po zakończeniu obecnego cyklu szkoleniowego, wprowadzić podpatrzone zmiany w swoim dotychczasowym systemie szkoleniowym.

"Pojechaliśmy tam zobaczyć, jak trenują najlepsi i jak to funkcjonuje w Wolfsburgu. Dzięki temu widzimy, że są pewne rzeczy, które małymi środkami i krokami można przenieść na nasz grunt, do uniejowskiej akademii. To, co robiliśmy dotąd wychodziło nam fajnie, ale do profesjonalizmu, jaki można było zobaczyć tam, brakuje jeszcze sporo. Dzięki stażowi możemy pewne podpatrzone rzeczy skopiować i przenieść na nasz grunt. Dzięki wyjazdowi mam inne spojrzenie na treningi, które tam są o wiele intensywniejsze. W lutym chcemy wejść w nowy system szkolenia, który podpatrzyliśmy w Wolfsburgu" - mówi Piotr Kozłowski.

fot. PAF

Uniejowska Akademia Futbolu to projekt, który stworzyło Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni. Obecnie zawodników szkoli 5 trenerów, jednak zmiana systemu szkoleniowego może wymóc wprowadzenie większego sztabu trenerskiego. Jak mówi trener Kozłowski, w akademii, która szlifuje formę młodych piłkarzy w Wolfsbugru, pracuje 9 trenerów. Drużyna ma cały sztab motoryczny, psychologa, lekarza. Zawodnicy są prowadzeni kompleksowo.

W Uniejowskiej Akademii Futbolu od poniedziałku do czwartku trenują grupy zawodników i zawodniczek do 4 klasy szkoły podstawowej. Spotykają się oni na zajęciach w Uniejowie, Wieleninie, Dąbiu i Wartkowicach. W piątki ćwiczą zawodnicy należący do reprezentacji akademii.

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone