Zamknij
REKLAMA

OrientAkcja w Uniejowie. Zobacz kiedy rowerowy rajd na orientację

07:50, 09.05.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Fot. archiwum organizatora.

26 maja 2018 roku o godzinie 10:00 z Zagrody Młynarskiej w Uniejowie wyruszy kolejna edycja rowerowego rajdu na orientację OrientAkcja. Zadaniem uczestników będzie odnalezienie w terenie punktów kontrolnych zaznaczonych na otrzymanej na starcie mapie i powrót do bazy z jak największą ilością odnalezionych punktów w jak najlepszym czasie.

Będzie to już dziewiąta edycja tego rajdu organizowanego od 2014 roku. Po ośmiu dotychczasowych edycjach organizowanych w różnych częściach województwa łódzkiego tym razem wybór padł na Uniejów. 

,,Do wyboru tego miejsca skłoniło nas piękne położenie w malowniczej dolinie Warty, okoliczne tereny zdecydowanie warte bliższego poznania z rowerowego siodełka, a także szeroka oferta turystyczna samego Uniejowa, która powinna zachęcić wielu uczestników do pozostania w Uniejowie nie tylko na czas rajdu, ale na cały weekend" - mówi Michał Rychlik, jeden z organizatorów rajdu. ,,Nie bez znaczenia była też otwartość na współpracę ze strony zarówno Term Uniejów, jak i Urzędu Miasta, a także atrakcyjność samej Zagrody Młynarskiej jako bazy rajdu. Dla wielu uczestników przyjeżdżających na rajd OrientAkcja także z innych województw będzie to być może pierwsza okazja do odwiedzenia zarówno Zagrody, jak i całego uzdrowiska" - dodaje organizator.


Fot. Michał Kubacki


Aby wziąć udział w rajdzie, należy zgłosić się przez formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie www.orientakcja.pl do dnia 23 maja 2018 włącznie. Na starcie rajdu uczestnicy otrzymają turystyczne mapy (aktualizowane w kwietniu 2018) z zaznaczonymi punktami kontrolnymi do odnalezienia. Uczestnicy sami wybierają kolejność zaliczania punktów kontrolnych oraz wariant przejazdu między nimi, dzięki czemu można dostosować trudność trasy i dystans do swoich preferencji.


Fot. archiwum organizatora.


Dla uczestników organizatorzy przygotowali dwie trasy, różniące się ilością punktów kontrolnych do potwierdzenia:
-Mega (ok 55km w optymalnym wariancie przejazdu i zaliczeniu wszystkich punktów wymaganych na trasie Mega),
-Giga (ok 110km w optymalnym wariancie przejazdu i zaliczeniu wszystkich punktów).


Należy podkreślić, iż aby zostać sklasyfikowanym wystarczy zaliczenie jednego punktu kontrolnego, tym samym start można potraktować bardziej rekreacyjnie i przejechać krótszy dystans, niż te podane powyżej. 
Po powrocie na metę w Zagrodzie Młynarskiej na uczestników będzie czekał grillowy posiłek (wydawany na podstawie kuponu, otrzymanego w pakiecie startowym), napoje, owoce, słodkie przekąski, a także pozytywna atmosfera, będąca integralną częścią rajdu OrientAkcja od pierwszej edycji.

Dalsze szczegóły, formularz zgłoszeniowy oraz regulamin na stronie rajdu: www.orientakcja.pl. Tam też można zapoznać się z galeriami zdjęć z poprzednich edycji, jak i relacjami uczestników.
Zapraszamy do udziału!

[ZT]891[/ZT]

 

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

MMMM

5 0

Świetna impreza. Polecam :) 13:20, 09.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone