Zamknij
REKLAMA

Niecodzienny turniej piłkarski z okazji 100-lecia niepodległości

12:31, 28.06.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

23 czerwca 2018 r. na Kompleksie Boisk im. Włodzimierza Smolarka w Uniejowie odbył się niecodzienny turniej z okazji Dnia Dziecka. Turniej nosił nazwę „DZIECI NIEPODLEGŁEJ” i odbył się w duchu patriotycznym. Okazją do rywalizacji była 100 rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W turnieju wzięły udział dwie akademie piłkarskie z województwa łódzkiego: Koluszkowski Klub Sportowy KKS Koluszki oraz Uniejowska Akademia Futbolu Ebiego Smolarka. Było sportowo, patriotycznie, nietypowo i bardzo emocjonująco. Wyniki nie miały większego znaczenia, choć obie akademie zagrały niezwykle ambitnie, a pojedynki były bardzo wyrównane.
W turnieju wzięło udział 10 drużyn w 4 kategoriach wiekowych. Drużyny nie grały pod swoją nazwą klubową. Nazwą drużyny było bowiem nazwisko bohatera, którego dokonania pozwoliły odzyskać upragnioną wolność. Podczas zmagań hasła, które motywowały zawodników w krótki, dosadny sposób charakteryzowały wybranego bohatera. 


Na turnieju pojawił się również Euzebiusz Smolarek. Fot. Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni.

W najstarszej grupie; rocznik 2005-2006 zagrały ekipy: Dąbrowski, Kozietulski, Bartos, w roczniku 2007-2008: Kościuszko, Piłsudski i Paderewski, w roczniku 2009: Wysocki i Poniatowski, a w najmłodszej grupie, roczniku 2010 Plater i Traugutt. W turnieju wzięli udział wyjątkowi goście w osobach: Euzebiusza Smolarka – patrona Uniejowskiej Akademii Futbolu oraz Tomasza Wójcika – historyka, który w sposób lekki, żartobliwy i ze sportowym entuzjazmem w głosie, czyli nietypowo jak na historyka przedstawił dzieciom bohaterów w walce o niepodległość. Zasłuchane i mile zaskoczone tym faktem młodzi piłkarze z ogromnym zaangażowaniem przystąpili do rozgrywek z okrzykami na ustach: Najodważniejsi! (Bartos), Wiemy, jak zwyciężyć! (Dąbrowski), Naprzód! (Kozietulski), Razem silniejsi! (Kościuszko), Tylko zwycięstwo! (Piłsudski), Sława! (Paderewski), Zawsze wierni! (Poniatowski), Pierwsi do walki! (Wysocki), Nieustraszeni! (Plater), Mądrość i siła! (Traugutt). 

Organizatorem turnieju było Uniejowskie Stwowarzyszenie Aktywni ze wsparciem trenerów Uniejowskiej Akademii Futbolu Ebiego Smolarka. Turniej współfinansowany był przez Fundację Grupy PERN, a pomoc finansową z fundacji Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni uzyskało w wyniku konkursu ofert. Partnerami turnieju byli: Uniejów Uzdrowisko Termalne Termy Uniejów, Fundacja Grupy PERN, K-Flex Polska oraz sklep sportowy Olimpiko.

materiał nadesłany

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone