Zamknij
REKLAMA

Warsztaty z mistrzynią Otylią Jędrzejczak

10:17, 30.12.2018 | Karolina Marosik
REKLAMA
Skomentuj

W największym tegorocznym OTYLIA SWIM TOUR, który odbył się w Łodzi, uczestniczyło ponad trzystu młodych adeptów pływania, w tym dwie uczennice Szkoły Podstawowej w Uniejowie: Eliza Marosik i Ana Marciniak.

Otylia Jędrzejczak – Mistrzyni Igrzysk Olimpijskich w pływaniu, multimedalistka Mistrzostw Świata, Europy i Polski, Trzykrotna rekordzistka Świata, rekordzistka Europy, trzykrotnie wybierana Najlepszym Sportowcem Polski po zakończeniu kariery postanowiła aktywnie włączyć się w popularyzację pływania w Polsce. Poprzez swoją Fundację organizuje cykl jednodniowych warsztatów OTYLIA SWIM TOUR na pływalniach w całym kraju. Warsztaty skierowane są do nauczycieli wychowania fizycznego, trenerów i instruktorów pływania, rodziców oraz przede wszystkim do młodych pływaków. 


Na zdjęciu z Otylią Jędrzejczak instruktorzy i pływaczki z Uniejowa. Fot. Paweł Skraba

Niestety ze względów organizacyjnych w warsztatach mogły uczestniczyć tylko dwie osoby ze Szkoły Podstawowej w Uniejowie. Wiedzę swoją poszerzali też instruktorzy pływania Karolina Marosik i Szymon Bugajak, którzy na co dzień prowadzą zajęcia z pływania dla dzieci na uniejowskich basenach.

Cały dzień warsztatów był bardzo intensywny i podzielony został na kilka bloków oraz zajęć tematycznych. Były więc zajęcia ogólnorozwojowe, zdrowego stylu życia, spotkania z dietetykiem, psychologiem sportowym no i oczywiście zajęcia w wodzie.

Na nowoczesnej pływalni w Zatoce Sportu w Łodzi przygotowano 25 torów do pływania, na których młodzi pływacy w wieku 9-14 lat doskonalili technikę pływania pod okiem najlepszej w historii polskiej pływaczki i jej sztabu szkoleniowego.

,,Pani Otylia okazała się być przesympatyczną osobą, chętnie dzieliła się swoimi wskazówkami odnośnie treningu pływackiego, pozowała do zdjęć i rozdawała autografy, z czego skorzystały też nasze dziewczęta. W rozmowie z nami nie omieszkała wspomnieć, że jeżeli jej czas pozwoli, i otrzyma zaproszenie to może odwiedzi Uniejów i zawita na Kompleks Basenów TERMY Uniejów, by poprowadzić zajęcia z młodymi adeptami pływania z naszej miejscowości, których dzięki prowadzonym zajęciom jest z roku na rok coraz więcej" - mówi Karolina Marosik.


Fot. Paweł Skraba.

 

(Karolina Marosik)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone