Zamknij
REKLAMA

Pierwsze Otwarte Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon już w czerwcu w Uniejowie

08:20, 14.05.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Michał Kubacki

Uniejów w ubiegłym roku po raz pierwszy organizował eliminacje do Mistrzostw Świata w Noszeniu Żon, które rozgrywane są w fińskim mieście Sonkajärvi. Po ubiegłorocznym sukcesie medalowym uniejowskiej reprezentacji na Mistrzostwach Świata, zdecydowano, że to właśnie w uzdrowisku zorganizowane zostaną Pierwsze Otwarte Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon!

Do decyzji o tym, żeby to właśnie w Uniejowie zorganizować Pierwsze Otwarte Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon doszło podczas spotkania miast partnerskich, na corocznej misji gospodarczej, która odbywa się w naszym mieście. To właśnie tutaj burmistrz Sonkajärvi - Simo Mäkinen w imieniu organizatorów i twórców konkurencji widowiskowo-sportowej pod nazwą: „Mistrzostwa Świata Noszenia Żon" (EUKONKANTO) udzielił  Burmistrzowi Uniejowa, na podstawie porozumienia, zgody do korzystania z praw autorskich do organizowania  „Otwartych Mistrzostw Polski” w Uniejowie.

[ZT]1546[/ZT]

Mistrzostwa w Uniejowie będą organizowane zgodnie z zasadami i regulaminem zawodów odbywających się cyklicznie w Finlandii. Tam mistrzostwa, w których biorą udział zawodnicy z całego świata organizowane są w Sonkajärvi) od 25 lat.

W konkurencji mogą brać udział pary składające się z kobiety i mężczyzny. Mężczyzna niosący kobietę musi pokonać dystans 253,5 metrów, na którym znajdują się trzy przeszkody. Wygrywa para z najlepszym czasem. Jak przekonały się pary biorące udział w ubiegłorocznych eliminacjach organizowanych w Uniejowie, konkurencja wymaga wytrzymałości i kondycji.  Ale to przede wszystkim zabawa i sportowa rywalizacja.

ZAPISY NA BIEG 

 

Poniżej relacja z ubiegłorocznych eliminacji do mistrzostw świata.

[ZT]1492[/ZT]

[ZT]2063[/ZT]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

TetiFanTetiFan

1 0

A czy przyszłe żony też się liczą? ^^ 08:50, 14.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

WwwWww

0 0

Gdzie można się zapisywac,? 16:40, 16.05.2019


Ilony facetIlony facet

1 0

może być nawet czyjaś, albo rozwódka 09:56, 14.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone