Finał Wojewódzki w Badmintona po raz kolejny w Uniejowie [ZDJĘCIA]

14:50, 29.10.2019 M.K Aktualizacja: 11:30, 30.10.2019
Skomentuj

Po raz drugi w Uniejowie odbył się Finał Wojewódzki w Badmintona organizowany w ramach igrzysk dzieci. 29 października 2019 roku w hali sportowej rywalizowało 16 drużyn dziewcząt i chłopców.

16 drużyn z województwa łódzkiego wzięło udział w Finale Wojewódzkim w Badmintona, który  po raz drugi organizowany był w Uniejowie. Zawody wygrały drużyny SP Nr 3 w Pabianicach (dziewczęta-Agnieszka Kopka, Karolina Kopka, Julia Koralewska) i SP Nr 9 w Pabianicach (chłopcy- Tomasz Bartoszak, Kamil Markus) . W meczu finałowym dziewcząt SP Nr 3 Pabianice pokonały SP Gmina Sieradz 3:0, a chłopców - SP Nr 9 Pabianice wygrało w finale z SP Nr 10 Sieradz 3:1.

|

W finale wystąpiły również cztery zespoły reprezentujące szkołę z Uniejowa, które trenowały pod opieką Szymona Bugajaka i Sebastiana Napieraja. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1039 r. w Uniejowie we współpracy z Łódzkim Szkolnym Związkiem Sportowym.

W finałach chłopców zespoły z Uniejowa zagrały ze sobą w meczu o VII miejsce. Lepszy okazał się zespół SP Uniejów I, który pokonał SP Uniejów II - 3:2. W kategorii dziewcząt zespół SP Uniejów I zajął V miejsce, a SP Uniejów II - VIII miejsce.

Składy reprezentacji Uniejowa:

SP Uniejów I - Nina Bartosik, Aleksandra Gogol, SP Uniejów II - Joanna Gogol, Julia Kowalska, Zuzanna Czyżo. SP Uniejów I - Antoni Stępień, Bartłomiej Nowak. SP Uniejów II - Tomasz Szymański, Gracjan Bukowski.

Poniżej prezentujemy kolejność wszystkich zespołów oraz wyniki poszczególnych rozgrywek.